Річний план роботи на 2022-2023 навчальний рік
ЗАТВЕРДЖЕНО
на засіданні педагогічної ради
від «30» серпня 2022 року
протокол № __4__
Голова педагогічної ради,
директор _______М. Ліпіцька
Річний план роботи
Комунального закладу Львівської обласної ради “Навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ступенів “ОБЕРІГ” на 2022-2023 навчальний рік
ЛЬВІВ 2022
Р О З Д І Л І
1. АНАЛІЗ РОБОТИ ЗА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Робота КЗ ЛОР НРЦ “Оберіг” у 2021/2022 навчальному році була спрямована на реалізацію положень Конституції України, на виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року №462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти», наказу Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762, листа Міністерства освіти і науки України від 23.03.2021 № 1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину», Положенням про навчально-реабілітаційний центр, нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, іншими підзаконними актами, рішеннями, розпорядженнями та наказами Львівської обласної ради, департаменту освіти і науки Львівської ОДА, власним Статутом, правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором.
У 2021/2022 навчальному році педагогічний колектив школи працював над реалізацією педагогічної проблеми: “Організація освітнього процесу у комплексі з корекційно-розвитковою роботою», методичної проблеми: «Удосконалення навчально-виховного процесу на основі сучасних технологій: ІКТ, проектні технології» та виховної проблеми: «Формування позитивного ставлення до навчальної та позаурочної діяльності, як умова успішної корекції та подальшої соціалізації вихованців у суспільство».
Мережа класів та контингент учнів
Педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження і розвитку шкільної мережі.
На початку 2021/2022 навчального року у школі було відкрито 13 класів, із них 1-4-х – 4 класи, 5-10-х – 9 класів. Мова навчання – українська.
Станом на 05.09.2021 кількість учнів становила 96 осіб. Середня наповнюваність учнів у класах складала – 7,4.
Упродовж року із школи вибуло 2 учні у зв’язку зі зміною місця проживання, прибув 1 учень. Кількість учнів на кінець навчального року становила – 95учнів.
Робота з кадрами
Упродовж року навчальний заклад в основному був забезпечений кадрами.
У 2021/2022 навчальному році у школі працювало 37 педагогічних працівників, у тому числі 1 директор, 1 заступник з навчально-виховної роботи, 1 педагог-організатор, 1 практичний психолог, 2 учителя, що перебувають у соціальній відпустці.
100% вчителів мають повну вищу освіту на рівні спеціаліста.
1 | Вища категорія | 7 | 19% |
2 | І категорія | 17 | 46% |
3 | ІІ категорія | 9 | 12,5% |
4 | Спеціаліст | 4 | 7,5% |
У школі упродовж 2021/2022 навчального року працювало:
· вчителів, що отримують пенсію по інвалідності – 3 особи;
· педагогічних працівників, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством – 2 особи (Мокрицька А.О., Мигаль І.І.).
Таким чином, в школі проводилась системна робота по забезпеченню освітнього процесу кваліфікованими кадрами, проводилась робота з соціального захисту учителів. У наступному навчальному році слід посилити роботу з питань:
– 100%-го забезпечення школи педагогічними кадрами відповідно до фаху;
– працювати в напрямку омолодження педагогічного колективу;
– працювати в напрямку забезпечення соціального захисту вчителів;
– знаходити можливості для матеріального стимулювання якісної роботи педагогів.
Впровадження ІКТ
Відповідно до Закону України “Про Національну програму інформатизації”, Указів Президента України “Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні”, “Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій”, “Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти”, Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні (2015), від 23.03.2021 № 1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину», пріоритетними напрямками діяльності школи у 2021/2022 навчальному році щодо впровадження ІКТ були:
· впровадження інформаційних та комунікаційних технологій у освітній процес;
· використання освітніх платформ «Google classroom», «Всеосвіта», «На урок», месенджерів “Viber», «Telegram» під час організації дистанційного навчання в умовах карантинних обмежень під час поширення корона вірусної інфекції;
· формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;
· удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;
· оптимізація освітнього менеджмента на основі використання сучасних інформаційних технології в управлінській діяльності.
Головна мета школи в питанні впровадження сучасних інформаційних технологій- надання нового підходу до інформатизації системи освіти, що передбачає виконання наступних складових:
· створення умов для оволодіння учнями та вчителями сучасними інформаційними і комунікаційними технологіями;
· підвищення якості навчання завдяки використанню інформаційних ресурсів Internet;
· інтенсифікація освітнього процесу й активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів;
· створення умов для широкого впровадження нових інформаційних технологій в освітній процес (особливо під час карантинних обмежень);
· підвищення ефективності управління закладом загальної освіти;
· створення умов для активації школи у електронному ресурсі «ІСУО» та «ЄДЕБО».
Упродовж 2021/2022 навчального року здійснено наступні заходи щодо інформатизації та комп’ютеризації школи:
· продовжено роботу щодо створення і постійного оновлення веб-сайту школи та персональних сайтів учителів школи;
· заохочується навчання вчителів-предметників “Користувач ПК” щодо використання комп’ютера;
· використовувалися в освітньому процесі програмно-педагогічні електронні засоби з історії, географії, математики, фізики, природознавства;
· вводиться в практику роботи проведення відкритих уроків та позакласних заходів вчителів-предметників із використанням комп’ютерних технологій;;
· отриманий раніше від спонсорів мультимедійний проектор використовується для забезпечення більш високої якості проведення уроків, позакласних заходів, педагогічних рад, нарад, семінарів, конференцій тощо.
Таким чином, в школі проводилась системна робота з впровадження ІКТ. Але серед значних недоліків слід назвати: володіння ІКТ повною мірою не всіма педагогічними працівниками.
Тому у 2022/2023 навчальному році слід продовжити:
навчання педагогічних працівників щодо оволодіння ІКТ, особливо інструментами дистанційного навчання;
забезпечення більш широким колом електронних навчальних посібників для використання у освітньому процесі;
забезпечення ефективної роботи учасників освітнього процесу у електронних ресурсах «ІСОУ», «ЄДЕБО» та «КУРС. ШКОЛА».
Реалізація освітньої програми та навчального плану за 2021/2022 навчальний рік
У 2021/2022 навчальному році освітній процес закладу освіти був організований відповідно до затверджених в установленому порядку освітньої програми, навчального плану і річного плану роботи школи.
Відповідно до річного плану в грудні 2021 року та в травні 2022 року адміністрацією школи було здійснено аналіз виконання робочих навчальних планів і програм з навчальних предметів, під час яких враховувались особливості закінчення 2020/2021 навчального року та результати різних видів контролю (фронтального, класно-узагальнюючого, тематичного), а також характеру контролю (попереднього, поточного, перспективного).
Навчальний план закладу на 2021/2022 навчальний рік було складено на підставі Типових навчальних планів рекомендованих МОН:
І ступінь ( 1-4 класи)
за Типовою освітньою програмою початкової освіти спеціальних закладів загальної середньої освіти для учнів 1 класів з інтелектуальними порушеннями ( наказ МОН України від 29.01.2021р. № 121);
ІІ ступінь ( 5-10 класи )
5 клас за Типовою освітньою програмою спеціальних закладів
загальної середньої освіти ІІ ступеня для дітей з особливими освітніми
потребами ( наказ МОН України від 07.12.2021р. № 1317);
– 7-10 кл.- за Типовою освітньою програмою спеціальних закладів
загальної середньої освіти ІІ ступеня для дітей з особливими освітніми
потребами ( наказ МОН України від 12.06.2018р. № 627);
6,7,8 – за Типовою освітньою програмою спеціальних закладів
загальної середньої освіти ІІ ступеня для дітей з особливими освітніми
потребами ( наказ МОН України від 10.06.2019р. № 808);
11 клас за Типовою освітньою програмою спеціальних закладів
загальної середньої освіти ІІ ступеня для дітей з особливими освітніми
потребами ( наказ МОН України від 07.12.2021р. № 1317);адаптованою та модифікованою закладом, затвердженою на засіданні педагогічної ради .
Під час перевірки виконання навчальних програм були проведені співбесіди з вчителями, перевірено ведення класних журналів, оформлені підсумкові звіти.
Результати перевірки показали, що виконання навчальних програм в 1-10-х класах у межах часу, відведеного навчальним планом закладу освіти на навчальний рік на вивчення предметів (кількість годин за програмою та фактична кількість використаних годин) практично співпадає.
Виконання навчальних програм за 2021/2022 навчальний рік проаналізовано та узагальнено в наказі по школі від 14.06.2022 №27.
Інваріантна і варіативна складові навчального плану використані повністю. Вчителі забезпечили виконання вимог програм щодо :
проведення контрольних робіт;
оцінювання результатів освітньої діяльності учнів.
У відповідності з річним планом, перевіркою адміністрації були охоплені всі навчальні предмети і всі вчителі. Директор та заступник директора проводили педагогічні спостереження за якістю викладання з наступним проведенням аналізу відвіданих уроків та висновками, побажаннями й рекомендаціями.
І семестр — початкові класи;
ІІ семестр –математика, українська мова та література, фізична культура;
Результати перевірок узагальнено в наказах з основної діяльності по школі.
Таким чином, робота з реалізації освітньої програми та навчального плану повністю завершена. У наступному навчальному році слід звернути особливу увагу на раціональність розподілу годин інваріантної і варіативної складової навчального плану .
Забезпеченість підручниками та навчальними програмами
У 2021/2022 навчальному році шкільний компонент був цілком забезпечений навчальними програмами та навчальними підручниками, рекомендованими до використання в навчально-виховному процесі Міністерством освіти і науки України: 1-4 класи – 97 %, 5-9 класи – 98 %, 8-10 класи – 89 %.
Бібліотечний фонд школи становив:
на традиційних і нетрадиційних носіях – 10500 примірників
фонд підручників – 2010 примірника;
Для 1-4 класів – 890 примірник;
Для 5-10 класів – 1120 примірників;
Таким чином, учні школи у 2021/2022 навчальному році були повністю забезпечені підручниками, учні 1-х та 10-го класів отримали нові підручники. У наступному році слід продовжити системну роботу по 100%-му забезпеченню учнів підручниками (з урахуванням контингенту учнів).
Результати навчальних досягнень учнів
Упродовж навчального року вдосконалювалася система оцінювання навчальних досягнень учнів, як засобу гуманізації освіти. З урахуванням особливостей викладання навчальних предметів було визначено доцільність поточного оцінювання у 1-4-х класах. Оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4-х класів здійснювалось вербально, учнів 5-10-их класах –за 12-бальною шкалою оцінювання навчальних досягнень учнів,).
У 2021/2022 навчальному році традиційно освітній процес було спрямовано на корекційний, соціальний і фізичний розвиток кожної дитини, як особистості, здатної самостійно мислити і діяти, використовувати набуті знання на практиці.
Таким чином, якість навчальних досягнень учнів зросла в порівнянні з минулим навчальним роком. Але серед значних недоліків у роботі вчителів-предметників слід зазначити, що 48% учнів школи мають середній рівень навчальних досягнень за 12-бальною шкалою. Слід розробити кожному вчителеві систему заходів, направлених на підвищення ефективності роботи педагогів в напрямку підвищення якості освіти.
Індивідуальне навчання
На виконання статті 13 Закону України «Про загальну середню освіту», Закону України «Про освіту», наказів Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 №8 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2016 року за № 184/28314, № 624 від 06.06.2016 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 липня 2016 року за № 905/29035 та № 635 від 24.04.2017 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 травня 2021року за №№ 645/30513 наказу Міністерства освіти і науки від 10.07.2019 № 955 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 №8», та згідно Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах (розділ 4 п.3) «Оплата праці педагогічних працівників, які здійснюють навчання учнів за індивідуальною формою», затвердженого в Міністерстві юстиції України 03.02.2016 № 184/28314, Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.08.2019 за №852/33823, на підставі висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини від , корінців медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років , висновку лікарсько-консультативної комісії , заяв батьків було організоване індивідуальне навчання 9 учнів. 6 учнів початкової школи по 10 навчальних годин та 3 учні школи ІІ ст. По 14 год.
Індивідуальні навчальні плани складено з урахуванням Державного стандарту базової і повної середньої освіти для спеціальних шкіл та погоджено на засіданні педагогічної ради школи протокол від 28.08 2021 № 1.
Викладання навчальних предметів здійснювалось педагогічними працівниками із відповідною фаховою освітою.
Корекція розвитку проводилася в кількості 2 години на тиждень за планом корекційноі роботи: корекція розвитку (практичний психолог Жила М.В.) та лікувальна фізкультура (вчитель фізичної культури Гудима Ю.Б.)
Розклад занять був затверджений директором школи за погодженням з батьками учнів. Навчальні заняття за індивідуальною формою в І семестрі 2021/2022 навчального року проводились згідно графіку роботи вчителів, затвердженого директором школи.
Облік занять здійснювався в окремому журналі встановленого зразку.
Контроль за організацією індивідуального навчання учнів забезпечується заступником директора з навчально-виховної роботи Михайлів Ю.І. поточно та щомісячно (перевірка календарних планів вчителів, облік проведення занять та якість їх оформлення, перевірка журналу з індивідуального навчання).
Питання організації індивідуальної форми навчання з учнями за станом здоров’я розглядались на нарадах при директорові (грудень 2021 року, травень 2022 року)
Методична робота
У 2021/2022 навчальному році педагогічний колектив школи працював над реалізацією науково-методичної теми “Організація освітнього процесу у комплексі з корекційно-розвитковою роботою”
На виконання Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту” заклад освіти здійснював свою діяльність відповідно до Статуту, який відповідає сучасним нормативно-правовим документам, що регламентують діяльність загальноосвітніх закладів.
Методична робота педагогічного колективу була спрямована на створення оптимальних умов для підвищення професійної майстерності вчителів, передбачала систематичну колективну та індивідуальну діяльність, яка сприяла підвищенню рівня методичної і фахової компетентності педагогічних працівників школи, впровадження в практику досягнень педагогічної науки, інноваційних освітніх технологій, передового досвіду, а саме:
створення умов для розвитку інноваційної діяльності, педагогічної ініціативи вчителів для забезпечення рівного доступу кожної дитини до якісної освіти та отримання повної загальної середньої освіти на рівні Державних стандартів;
оновлення освітнього процесу шляхом активного впровадження інноваційних технологій та поглиблення науково-теоретичної роботи;
підвищення професійної компетентності вчителів;
інформаційне забезпечення педагогічних працівників з питань педагогіки, психології, фахових дисциплін, оволодіння технологіями пошуку і опрацювання необхідної інформації в Інтернеті та залучення учителів до використання інформаційних ресурсів;
сприяння виробленню в учителів умінь і навичок самостійної методичної роботи з метою безперервного підвищення кваліфікації та вдосконалення педагогічної майстерності.
Робота над єдиною методичною темою підняла на більш високий рівень теоретичну підготовку кожного вчителя, надала чіткості, цілеспрямованості практичним заходам з різними категоріями вчителів, активізувала форми методичної роботи.
У 2021/2022 навчальному році основними формами методичної роботи з педагогічними працівниками школи були: педагогічна рада, методична рада, методичні об’єднання вчителів-предметників, методичне об’єднання класних керівників, інструктивно-методичні наради, науково-практичні, творчі групи, методичні студії, методичні івенти, курси підвищення кваліфікації, атестація, самоосвіта.
Пріоритетні напрямки діяльності школи реалізовувались шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій, методики активного і інтерактивного навчання і виховання учнів, компетентнісного підходу до навчання школярів. Значна увага приділялась підвищенню якості навчання і виховання учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників школи, здійснення моніторингу якості освіти у закладі.
Всі напрямки освітнього процесу координувала методична рада.
Упродовж року в школі працювали такі методичні об’єднання:
1. Учителів предметів у старших класах (керівник Ковальчук Д.М.)
2.Учителів початкових класів (керівник Мартиняк Н.Б.)
3. Класних керівників (керівник Лісова С.С.)
4. Вихователів (керівник Качур Н.Я.)
Методичні об’єднання відігравали головну роль в реалізації головних завдань та методичної проблеми школи. На засіданнях ШМО обговорювались питання результатів навчання, корекції учнів, надавалась методична допомога педагогам, що атестуються тощо. На заключних підсумкових засіданнях шкільних методичних об’єднань зроблений аналіз їх роботи за рік, складені проекти планів роботи на наступний навчальний рік.
Традиційно в школі проходить фестиваль педагогічної майстерності вчителів, де педагоги діляться досвідом своєї роботи, запозичують методичні цікавинки у колег. Упродовж грудня – лютого 2021/2022 навчального року в рамках фестивалю були проведені відкриті уроки та виховні заходи.
На початку навчального року було здійснено аналіз якісного складу педагогічного колективу та визначені напрямки роботи кожного підрозділу щодо підвищення педагогічної майстерності та фахового рівня вчителів.
За цей навчальний рік повністю реалізований план проходження учителями курсів підвищення кваліфікації при КЗЛОР ЛОІППО.
Реалізований план проходження педагогічними працівниками атестації. Було проатестовано таких педагогічних працівників:
1.Качинська Катерина Іванівна, учитель початкових класів, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії;
2 Іванчук Віктор Іванович, учитель інформатики, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;
3. Жила Мар’яна Володимирівна, практичний психолог, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;
4. Рагузіна Мирослава Іванівна, вихователь, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії».
5. Лісова Світлана Станіславівна, вчитель української мови та літератури, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».
Результати атестації продемонстрували обізнаність вчителів в питаннях чинного законодавства в галузі освіти та спеціальної корекційної освіти, навчально-методичного забезпечення предмету, який викладається, ведення шкільної документації, психолого-педагогічної та методичної літератури, нових освітніх технологіях та методиках щодо організації освітнього процесу.
Атестаційна комісія підготувала узагальнений висновок про педагогічну та методичну діяльність кожного вчителя, що атестувався, склала протоколи оцінювання системи і досвіду роботи. Підсумки атестації педагогічних працівників школи у 2021/2022 навчальному році відображено у наказі «Про підсумки атестації педагогічних працівників у 2022 році» від 22.03.2022 №14.
Згідно з річним планом роботи школи на 2021/2022 навчальний рік проведені всі педради, малі педради, наради при директорові та його заступнику.
Упродовж навчального року в школі були створені необхідні умови для підвищення теоретичного професійного рівня кожного члена педагогічного колективу. Враховуючи науково-методичні проблеми педагогічного колективу та методичних об’єднань, кожен вчитель обрав власну методичну проблему, над якою працював, впроваджуючи її в практику роботи та вдосконалюючи свою майстерність. Теоретичні роботи, конспекти відкритих уроків, позакласних заходів, кращі роботи учнів зібрані в індивідуальні портфоліо системи роботи вчителів.
Значна увага приділялась оволодінню інноваційними формами та методами навчання, компетентнісному підходу до викладання навчальних предметів, вивченню та застосуванню нових навчальних планів, програм, підручників, посібників тощо, удосконаленню форм роботи по запровадженню нетрадиційних форм і методів організації освітнього процесу, новітніх освітніх технологій та передового педагогічного досвіду.
В умовах карантинних обмежень, пов’язаних з пандемією COVID – 2019 та введеним військовим станом учителі освоїли і успішно застосовували засоби дистанційного навчання (месенджери Viber, Telegram, онлайн-платформи Google Classroom, «На урок», «Всеосвіта» тощо). Це дало можливість успішно виконати всі навчальні програми у повному обсязі.
На початку навчального року було здійснено аналіз якісного складу педагогічного колективу та визначені напрямки роботи кожного підрозділу щодо підвищення педагогічної майстерності та фахового рівня вчителів.
У зв’язку з практичною спрямованістю навчання продовжено роботу щодо оснащення необхідним сучасним обладнанням та навчально-методичним забезпеченням навчальних кабінетів школи.
Дирекція школи, педагогічний колектив постійно працюють над більш досконалим володінням інформаційно-комунікаційними технологіями, широко використовують в своїй роботі можливості всесвітньої мережі ІНТЕРНЕТ.
Аналіз стану методичної роботи у 2021/2022 навчальному році в школі дає підставу вважати, що процес реалізації педагогічним колективом загальношкільної методичної проблеми здійснювався на належному науково-теоретичному та методичному рівні. Проте є ще важливі питання, на розв’язання яких мають бути спрямовані зусилля педагогічного колективу в наступному навчальному році.
Підводячи підсумки методичної роботи в школі, слід зазначити, що вона сприяла реалізації проблемної теми закладу і поставлених завдань перед колективом на 2021-2022 навчальний рік, професійному зростанню педагогів, підвищенню якості знань, умінь та навичок учнів, активізації роботи з особливими дітьми та тими, хто потребував постійної уваги і контролю з боку школи, громадськості.
В наступному 2022/2023 навчальному році необхідно:
1. Освітній процес спрямувати на підвищення рівня знань, умінь та навичок учнів шляхом посилення індивідуалізації та диференціації освітньої діяльності, свідомого вмотивованого ставлення до навчання кожного учня, роботу з особливими дітьми (в тому числі дистанційно);
2. Працювати в напрямку забезпечення наступності між початковою та основною школою, враховуючи психологічні особливості та рівень пізнавальної діяльності учнів різних вікових груп, враховуючи вимоги Державних стандартів початкової і базової загальної середньої освіти;
3. Створити належні умови для поступової адаптації учнів 1-4-х класів до навчання у школі І ступеню (НУШ), учнів 5-10 х класів до навчання у школі ІІ ступеню .
4. Вдосконалювати організаційно-методичну роботу.
5. Працювати в напрямку підвищення рівня професійної майстерності та мобільності педагогічних працівників в умовах неперервної освіти;
6. Продовжити вивчення та узагальнення ефективного досвіду роботи вчителів, організувати роботу педагогів в рамках методичних студій;
7. Сприяти втіленню в практику роботи педколективу новітніх освітніх технологій, оволодівати інструментами дистанційного навчання;
8. Шкільним методоб’єднанням продовжити створення банку освітніх технологій, прогресивного педагогічного досвіду.
9. Продовжити роботу з моніторингу якості освіти, що сприяє результативності роботи педколективу.
Навчально-методичне забезпечення навчальних кабінетів
У зв’язку з практичною спрямованістю навчання продовжено роботу щодо оснащення необхідним сучасним обладнанням та навчально-методичним забезпеченням навчальних кабінетів школи. В закладі освіти функціонують 22 навчальних кабінетів, з них: 4 кабінети початкової школи, 9 класних кімнат, 4 комбіновані майстерні, 2 спортивних зали, сенсорна кімната, музичний клас, логопедичний клас. Кабінети відповідають нормативним та санітарно-гігієнічним вимогам, Положенню про навчальні кабінеті загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.07.2004 № 601.
В кабінетах, класних кімнатах вчителями та батьками зроблені капітальні та ґрунтовні поточні ремонти, після яких кабінети набули новий естетичний вигляд, відповідають сучасним вимогам. Складені паспорти кабінетів відповідно до сучасних вимог. Окрім того, кабінети забезпечені навчально-методичною літературою, в достатній кількості матеріалами для реалізації практично-дійової і творчої складових змісту навчання, матеріалами для індивідуальної підготовки вчителя до занять та підвищення його методичного рівня. В кожному кабінеті представлені творчі роботи учнів, матеріали до тематичного оцінювання, різнорівневий дидактичний матеріал, постійні та динамічні експозиції тощо.
В наступному навчальному році слід продовжити роботу по сповненню матеріально-технічної бази кабінетів навчальним приладдям та ТЗН, спланувавши роботу по залученню позабюджетних коштів.
Робота бібліотеки
У 2021/2022 навчальному році бібліотека працювала згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 № 1228-р «Концепції Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2021 року», що направлена на залучення читачів до бібліотек, на підвищення читацької активності, компетентності.
XXI століття – це час переходу високотехнологічного суспільства,у якому якість людського потенціалу, рівень освіти і культури свого населення набуває ваги для економічного та соціального розвитку держави. Національна доктрина розвитку освіти визначила ,що головною метою системи освіти є створення умов розвитку і самореалізації кожної особистості.
Оскільки шкільна бібліотека є обов’язковою структурною ланкою школи, усі стратегічні освітньо-виховні завдання, які повинна вирішувати національна школа ,трансформуються у завдання і діяльність шкільної бібліотеки.
Оперативне й повноцінне забезпечення інформаційних потреб школи- одна з основних функцій сучасної бібліотеки. Тому. використовуючи різні форми і методи бібліотечно-бібліографічної роботи, бібліотека приділяє увагу проблемам із пошуком та забезпеченням інформацією. Носіями інформації нашої бібліотеки є передусім друковані видання, електронні носії.
Незамінним джерелом знань і невичерпним джерелом духовного багатства кожної людини є книга. Як не можна уявити собі навчального закладу без книги, так не можна уявити його без бібліотеки.
Шкільна бібліотека є справжнім центром пропаганди книги, надійним помічником учителів у навчанні та вихованні учнів. Це сучасний інформаційний центр забезпечення учнівського та педагогічного колективів необхідною інформацією.
У бібліотеці постійно урізноманітнюються форми роботи з читачами, практикуються виставки рекомендованої літератури, огляди періодики.
Вся робота шкільної бібліотеки проводиться відповідно до плану роботи школи, у тісному контакті з педагогічним колективом. План роботи бібліотеки затверджується щорічно на засіданні педагогічної ради.
Книжковий фонд бібліотеки нараховує 2010 примірників підручників, 8490 примірників художньої літератури.
Кожного року шкільна бібліотека оформлює передплату на періодичні видання.
При відкритому доступі є можливість оформляти на стелажах виставки до окремих підрозділів – невеликі книжкові виставки, наприклад:
«Подорож по своєю країною»;
«Герої України».
Широкою популярністю у читачів користуються книжкові виставки. Біля книжкових виставок і тематичних полиць постійно проводяться книжкові огляди, бесіди.
При організації книжкових виставок враховуються вікові особливості читачів. Для дітей молодшого шкільного віку виставки готуються яскраві, художньо оформлені, з коротким простим та цікавим текстом («Україна казку мудру хоче розказати тобі», «У світі улюблених казок», «Українські народні казки»).
У бібліотеці на належному рівні поставлена робота з інформаційного обслуговування читачів. Створено алфавітний та систематичний каталоги, які постійно поповнюються та редагуються. Заведені картотеки газетно-журнальних статей, нормативних документів, на допомогу вчителю-словеснику, краєзнавча картотека, картотека сценаріїв.
У вік інформації шкільна бібліотека має набути статус інформаційного центру. Інформаційні функції бібліотеки мають два аспекти:
– інформаційне забезпечення розвитку дитини в школі;
– інформаційне насичення педколективу.
Ефективними технологіями інформування школярів та педагогів є організовані в шкільній бібліотеці книжкові виставки нових надходжень:
«Знайомтесь: новинки в шкільній бібліотеці»;
«Нові підручники»;
«Прочитай, це – цікаво!»;
готуючись до шкільних іспитів: виставки-сюрпризи «Книгу берегти – життя їй продовжити»;
виставки-перегляди «Цей чудовий світ поезії».
Учням молодших класів бібліотека допомагає знайти додаткові матеріали про народні звичаї, народну мудрість, старшокласникам – у написанні рефератів, правильному оформленні бібліографічних списків використаних книг.
Шкільна бібліотека проводить заходи, які сприяють більш поглибленому вивченню знань, їх систематизації, розвивають навики самостійної роботи такі заходи як вікторини: «Подорож до казки», «Хто цей літературний герой?», «Україно, моя Україно», години творчості «Я хочу прочитати вам…», тематичні дискусії «Про книгу та бібліотеку», «Книга в твоїх руках».
У бібліотеці є папка «Розробки бібліотечних уроків», де накопичується матеріал за темами уроків.
Для формування інформаційної культури учнів 5-10-х класів передбачено програми з української мови та літератури, історії, правознавства, а також здійснюються у процесі бібліотечно-бібліографічних занять учнів 5-10-х класів.
У популяризації основ ББЗ використовуються найрізноманітніші методи: бесіди, лекції, практичні заняття, доповіді, повідомлення, виконані учнями.
Особливо складно прищеплювати школярам навички користування довідковою літературою. Тому вчителі-предметники активно сприяють формуванню цих навичок: ставлять завдання так, щоб учні змушені були звертатися до словників і довідників. Бібліотека проводить бібліотечні уроки у 5-6-х класах з теми: «Мої перші словники і довідники» і т.п.
Технології масової роботи з читачами вимагають від шкільного бібліотекаря знання і врахування їхніх вікових психолого-педагогічних особливостей. Ефективними технологіями масової роботи шкільної бібліотеки є також огляди літератури (цикли читань, обговорення книг, читацькі конференції, конкурси, вікторини, подорожі книгами, усні журнали, літературні ранки). Так з учнями початкових класів був проведений літературний ранок «Україно моя, Україно, я для тебе на світі живу».
Основні напрямки і завдання роботи бібліотеки на 2022/2023 навчальний рік
Орієнтуючись на національну доктрину розвитку освіти в Україні в ХХІ столітті визначила, що головною метою української освіти є створення умов для розвитку і самореалізації кожної особистості з особливими освітніми потребами.
Виходячи з цього бібліотека визначила наступні завдання:
– сприяння реалізації державної політики в галузі освіти;
– інформаційне забезпечення програмних та факультативних знань, самоосвіти школярів;
– виховання в учнів інформаційної культури, постійного прагнення до пошуку інформації, формування навичок систематизації та особистої оцінки інформації;
– навчання школярів технологій користування бібліотеками всіх типів;
– виховання мислячого, вдумливого, грамотного книго користувача;
– всебічне сприяння підвищенню фахової майстерності педагогів;
– створення комфортного бібліотечного середовища;
– реформування бібліотеки в таку, яка б включала як традиційні носії інформації, так і сучасні мультимедійні технології;
– тісна співпраця з педагогічним колективом у вирішенні проблемної теми «Формування організаційно-функціональної системи інтелектуальної творчої діяльності вчителів та учнів в умовах профільного навчання»;
– опрацювання питання «Формування в читачів бібліотеки позитивної мотивації до читання».
Медичне обслуговування, моніторинг стану здоров’я учнів
та формування здорового способу життя
В школі створені оптимальні умови для медичного обслуговування учнів школи. Є добре обладнаний медичний кабінет та кімната для медичного огляду учнів лікарем.
Медичне обслуговування учнів здійснювали медична сестра Чура Ю.В. та лікар Ревенко О.Ю.
Протягом 2021/2022 навчального року проводилась робота з профілактики та запобіганню розповсюдження інфекційних хворіб, зокрема СОVID 19, для потреб медичного кабінету було закуплено самих необхідних для першої медичної допомоги ліків на суму 15 000,00 грн.
За результатами медогляду складені групи здоров’я.
Результати медичного огляду учнів враховуються при проведенні уроків фізичної культури, трудового навчання. Спортивні заходи, що проводяться в школі, тільки з обов’язковою присутністю медичної сестри. На кожний клас складено листи здоров’я. Протягом навчального року проводилась змістовна санітарно-профілактична робота.
При організації роботи з медичного обслуговування учнів у 2022/2023 навчальному році необхідно звернути більше уваги на:
медичний контроль за проведенням уроків фізичної культури, особливо на дітей з вадами в здоров’ї;
виділяти більше коштів на покращення матеріальної бази медичного кабінету та закупівлі ліків і медичних матеріалів.
З метою профілактики шкідливих звичок у школі спланована й проводилась робота по забезпеченню цікавого дозвілля, робота гуртків, факультативів та секцій за інтересами. Для учнів організовувались і проводились тижні профілактики шкідливих звичок, виступи агітбригад «Я обираю здоровий спосіб життя», конкурси, засідання круглих столів, диспути, вечори запитань та відповідей, психологічні тренінги, бесіди, дні здоров’я, спортивно-масові заходи. В школі оформлено інформаційний куточок, санітарні бюлетені. В шкільній бібліотеці організовувались змінні виставки літератури на дану тематику.
Усі класні керівники були також познайомлені з методичними рекомендаціями щодо проведення годин спілкування з профілактики ВІЛ/СНІДу та наркоманії серед підлітків школи, згідно з якими в кожному класі проводяться обов’язкові виховні заходи. Облік цієї роботи ведеться на сторінках класних журналів, що контролюються адміністрацією.
Класні керівники проводять цикл обов’язкових годин спілкування з даної тематики: «Ситуація з ВІЛ –СНІД в Україні», «Безпечне статеве життя», «Закон України «Про наркотики».
На класних годинах 5-10 класів класними керівниками порушуються питання протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та поширенню наркоманії.
Питанню профілактики наркоманії та СНІДу приділяється належна увага і у позакласній роботі школи.
Постійно проводяться заходи, спрямовані на виховання здорового способу життя.
Профілактична робота з попередження наркоманії та СНІДу постійно проводиться і з батьками.
Соціальний захист учнів та робота з дітьми пільгових категорій
Упродовж 2021/2022 навчального року робота школи щодо соціального захисту дітей пільгових категорій була спрямована на дотримання Конвенції ООН «Про права дитини»,
виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування», указів Президента України від 12.01.2018 року №5 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа». «Про додаткові заходи щодо вдосконалення соціальної роботи з дітьми, молоддю та сім’ями» (від 23.06.2001, №467/2001), «Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту багатодітних і неповних сімей» (від 30.12.2000, №1396/2000), «Про затвердження комплексних заходів щодо профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей, їх соціальної реабілітації» ( від 18.03.2001, №2402-III).
Робота з даного напрямку проводилась відповідно до річного плану роботи школи на 2021/2022 навчальний рік, плану роботи шкільної соціально-психологічної служби.
Заступник директора координував роботу класних керівників, соціально-психологічної служби школи щодо оформлення та ведення соціальних паспортів класів, підготовки необхідної інформації, документів, проводив консультації, інструктажі щодо організації роботи з дітьми пільгового контингенту;
Соціально-адміністративною службою школи постійно здійснювався контроль за відвідуванням занять дітей, які залишились без батьківського піклування, та інших дітей, соціально вразливих категорій.
Створено банк даних дітей пільгових категорій, що постійно оновлюється. На внутрішньошкільному обліку знаходяться діти певних категорій:
Позбавлені батьківського піклування – 0;
Діти-сироти – 0 учень;
Діти, які опинилися в складних життєвих обставинах – 2 учні;
Діти, батьки яких перебували в зоні АТО – 0 учнів;
Діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 0 учні;
Діти, які проживають в неповних сім’ях – 10 учні; на внутрішньошкільному обліку – 3 учні;
Діти з багатодітних сімей – 20 учнів;
Діти – напівсироти – 8 учнів;
Діти з малозабезпечених сімей – 3 учнів;
Діти з особливими освітніми потребами – 98 учнів.
Соціально-адміністративною службою школи здійснювались наступні заходи щодо соціального захисту дітей пільгових категорій:
– здійснювався контроль за змінами в соціальному статусі дітей, зміни фіксуються в соціальних паспортах класних колективів та в єдиному соціальному паспорті освітнього закладу;
– проводилось обстеження умов проживання, дітей, які проживають у складних життєвих обставинах з відповідним оформленням актів та особових справ;
– здійснювався правовий всеобуч батьків та дітей з питань дотримання вимог Конвенції ООН про права дитини та захисту їх прав, із залученням до цієї роботи класних керівників відповідних класів;
Виконуючи основні завдання психологічної служби, проводилась робота по сприянню повноцінному особистісному розвитку дітей з урахування їх вікових індивідуальних особливостей, здібностей, нахилів та інтересів, а саме:
– створення умов для формування соціально – психологічної культури педагогів, батьків, залучення їх до знань для оптимізації міжособистісних стосунків, подолання труднощів спілкування;
– забезпечення дітей початковими знаннями про права та свободи дітей (як маленьких людей і юних громадян), а також відомостями про правові норми, що регулюють відносини практично в усіх сферах суспільного життя;
– забезпечення індивідуального підходу до кожної дитини на основі її психолого-педагогічного вивчення;
– профілактика відхилень в інтелектуальному та особистісному розвитку дитини;
– пропаганда здорового способу життя, здійснення превентивного виховання, профілактика алкоголізму, наркоманії, злочинності;
– орієнтування дітей на загальнолюдські й національні цінності на засадах поваги до прав і свобод людини і громадянина та дотримання правових норм, правомірної поведінки й толерантного спілкування;
– забезпечення захисту прав, повноцінного життя, розвитку та виховання дітей пільгового контингенту;
– формування всебічно розвиненої особистості, здатної до повноцінного життя у суспільстві;
– поліпшення стану здоров’я шляхом профілактики захворювань;
– забезпечення покращення умов розвитку, виховання і освіти дітей;
– забезпечення підтримки творчо обдарованих дітей, розвитку їх здібностей.
В школі є учні, що живуть у морально й матеріально зубожілих родинах, де вони втягуються дорослими або однолітками у протиправні дії. Причому, такі проблеми існують не тільки в сім’ях з низьким матеріальним становищем, а й у сім’ях із великими матеріальними статками, причиною чого є бездоглядність у задоволенні потреб, переважно розважального характеру. До таких учнів за допомогою психолога та працівників Служби у справах дітей ми намагалися знайти особистісний диференційований підхід, проявити якнайбільше педагогічного такту, тримати під постійним контролем відвідування занять у школі та місцезнаходження їх у позаурочний час, залучати їх до участі у гуртках , секціях та шкільних клубах. Для підвищення ефективності виховних заходів соціальна служба намагалась включити також виховний вплив колективів однокласників, щоб діти не відчували себе ізольовано. Рада з профілактики правопорушень попереджає батьків таких дітей про відповідальність перед Законом за безвідповідальне ставлення до своїх обов’язків.
Діти з кризових сімей та учні девіантної поведінки залучаються до роботи гуртків та спортивних секцій. З метою пропаганди здорового способу життя та правової пропаганди проводяться лекції, випускаються листівки та плакати, в чому допомагає учнівське самоврядування. До роботи залучаються представники міліції, лікарі, психологи, юристи; проводяться дні правових знань.
Завдання психологічної служби – своєчасно виявити дітей з симптомами неблагополуччя в моральному розвитку і поведінці та вжити заходів для попередження подальшої соціальної деформації особистості, а по можливості й зменшити кількість таких дітей. З цією метою проводяться індивідуальні та групові консультації з дітьми, педагогами, батьками; для класних керівників школи проведено семінари «Права дитини», «Важкі діти». Окрім цього в закладі регулярно проводяться соціально-психологічні дослідження, моніторинги.
У закладі складено соціальний паспорт, діти пільгової категорії взяті на облік. Протягом 2021/2022 навчального року були вивчені матеріально-побутові умови проживання дітей, складені відповідні акти, була надана допомога дітям, які її потребують.
Враховуючи підсумки поглибленого профілактичного медичного огляду, медичною сестрою складені листи здоров’я, де зазаначено поради вчителям щодо покращення стану здоров’я учнів під час навчально-виховного процесу. Виконуються підготовчі заходи щодо організації профілактичних щеплень та медичного огляду дітей відповідного віку.
Робота з батьками
Упродовж 2021/2022 навчального року з батьками дітей проводились профілактичні бесіди та, по необхідності, надавалася допомога у питаннях навчання та вихованні дітей. Організовувалися індивідуальні та групові зустрічі з батьками з обміну досвідом у вихованні дітей, бесіди з метою вирішення конфліктних ситуацій між дорослими та дітьми.
Індивідуальні консультації для батьків:
– «Я та мої емоції» (січень)
– «Шкідливість дорослішання» (лютий)
– «Проблеми, що хвилюють всіх» (березень)
– «Чому дитина стає «важкою»?» (квітень)
– «Потенційно небезпечні та образливі ситуації для дітей» (травень
Групові консультації для батьків:
– «Емоційне життя дитини і виховання почуттів» (лютий)
– «Вибір професії і профорієнтація старшокласників» (квітень) тощо.
В школі проводились заходи по пропаганді здорового способу життя: диспут «Шкідливі звички – до чого це веде», години спілкування «Твоє здоров′я в твоїх руках», «Здоровий спосіб життя – найкраща профілактика алкоголізму, тютюнопаління та наркоманії» та інші.
Продовжувалась робота щодо удосконалення соціального захисту дітей пільгового контингенту. На батьківських зборах постійно зверталась увага на майнове право дитини, на відповідальність батьків за життя і виховання неповнолітніх.
Систематичною є робота класних керівників з батьками (або особам, які їх замінюють) з питань родинного виховання, профілактики шкідливих звичок та правопорушень. З метою просвітницької роботи серед батьків поновлюються матеріали класних стендів «Для вас батьки». Для обговорення пропонувались матеріали «Чи знаєте ви свою дитину?», «Дитина – рівноправний член суспільства» тощо. На класних батьківських зборах було висвітлено питання «Віра – основа успіху та благополуччя кожної людини», «Вплив стилю поведінки батьків на соціальний розвиток дитини».
Для батьків сімей пільгових категорій були організовані і проведені індивідуальні консультації «Материнське і батьківське виховання» (виховання дитини з неповної сім’ї), «Профілактика йододифіцитних захворювань»; групові консультації «Формування здорової особистості, загартування і профілактика простудних захворювань»; «Особисте і суспільне при виборі професії»; «Підготовка старшокласників до самостійного життя»; «Соціальні групи в інтернеті: зворотна сторона медалі»; «Культура взаємовідносин юнаків та дівчат»; засідання батьківського всеобучу «Розвиток читацьких інтересів у дітей»; «Морально-правове виховання в сім’ї»; консультація – практикум «Як залучити підлітка до різних видів творчої діяльності» тощо.
Профорієнтаційна робота
Одним із напрямів роботи соціального педагога є профорієнтаційна робота з учнями старших класів. Соціальним педагогом складено та реалізовано план роботи школи щодо професійної орієнтації дітей. В межах реалізації даного плану в школі було проведено:
класні та виховні годині щодо профорієнтації учнів;
тижні профорієнтації;
виховний захід «Конкурс знавців професії»;
профорієнтаційні екскурсі до навчальних закладів міста, підприємств, організацій;
тематичну літературну виставку «Я і моя майбутня професія».
круглий стіл «Яку я обираю професію».
Шкільним психологом школи проводились тренінги і заняття з профорієнтації учнів, де висвітлюються такі питання:
– Професійне самовизначення підлітків.
– Конвенція ООН про права дитини.
– Реалізація права на працю в Україні.
– З чого починається працевлаштування?
– Вплив умов праці на здоров’я.
Профорієнтаційна робота є невід’ємною частиною роботи педагогів загальноосвітніх навчальних закладів.
У 2021/2022 навчальному році практичним психологом проводились такі заходи:
Практичні заняття для учнів 1-4 класів, «Яким я бачу своє майбутнє», конкурс малюнків «Вгадай професію», тренінг «Вибір професії або задача з багатьма невідомими», практичні заняття для учнів 5-9 класів, «Визначення навичок здібностей»; «Визначення інтересів»; «Визначення цінностей»; «Визначення критеріїв вибору професії»; «Визначення варіантів професійного вибору»; «Працевлаштування».
Аналіз виховної роботи
У 2021/2022 навчальному році виховна робота в школі була спрямована на реалізацію загальношкільної виховної теми: «Формування позитивного ставлення до навчальної та позаурочної діяльності, як умова успішної корекції та подальшої соціалізації вихованців у суспільство.» і проводилась на науково-методичній основі відповідно до реалізації Концепції державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988, Статуту НРЦ, річного плану роботи школи на 2021/2022 навчальний рік. Виховна робота була спрямована на виконання Законів України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, «Про позашкільну освіту», Національної програми правової освіти та Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 29 липня 2019 року № 1038; програми «Нова українська школа» у поступі до цінностей», яка розглянута та затверджена Вченими Радами Інституту проблем виховання (протокол №6 від 02 липня 2018 року) та Інституту модернізації змісту освіти (протокол № 7 від 26 вересня 2018 року); Конвенції ООН про права дитини. Ключовими нормативними документами у сфері освітньої політики щодо виховання є наказ МОН № 1243 від 31.10.2011, яким затверджено “Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України”, як важлива умова комплексного впливу на особистість, підвищення ролі освіти в розбудові й зміцненні української державності та утвердженні національної єдності.
На основі цих нормативно-правових документів у школі функціонувала виховна система школи як цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання, відбувалося моральне становлення учнів, формування в них творчого мислення, відповідальності. На сьогоднішній день в школі склалася система виховної роботи, яка на принципах гуманізму, демократизму, єдності сім’ї та школи, спадкоємності поколінь забезпечує здійснення національного виховання, спонукає до утвердження педагогіки особистості, сприяє формуванню в учнів навичок самоосвіти, самоаналізу, допомагає учням розвивати індивідуальні здібності, творчі задатки, самовизначитись та самореалізуватись.
Основна увага приділяється формуванню громадянина-патріота України, створенню умов для самореалізації особистості учня, відповідно до його здібностей, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, формування в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.
Головне завдання школи – так побудувати виховну діяльність, щоб сама її організація, приклади авторитетних наставників-учителів, шкільне середовище виховували дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності. Завдання педагогів полягало у тому, щоб слова «Україна», «патріотизм» набували для дитини особливого сенсу, тобто сприймалися «не лише розумом, а й серцем». Не менш важливим було повсякденне виховання поваги до Конституції держави, законодавства, державних символів – Герба, Прапора, Гімну. Важливим аспектом національно-патріотичного виховання є повага та любов до державної мови. Мовне середовище повинно впливати на формування учня- громадянина, патріота України.
Система виховної роботи в школі
Завдання виховної системи:
• Виховувати дитину як громадянина країни, національно свідомого, життєво і соціально компетентного, здатного здійснювати самостійний вибір і приймати відповідні рішення у життєвих ситуаціях.
• Сприяти зростанню духовного потенціалу особистості, розкриттю здібностей на кожному з виховних етапів.
• Створювати умови для розвитку життєтворчої компетентності учнів.
• Впроваджувати оптимальні методи, форми, засоби, що сприяють формуванню в учнівської молоді основ життєтворчості; розширення можливостей компетентного вибору особистістю свого життєвого шляху.
• Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці.
• Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації.
Для реалізації цих завдань у школі розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани роботи класних керівників, які були затверджені на засіданні методичного об’єднання класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, міські заходи щодо втілення національної програми «Діти України», «Комплексної програми профілактики злочинності і бездоглядності», «Програми профілактики ВІЛ-інфекції», заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя та ін.
Виховна система школи базується на принципах, що визначають основні вимоги до процесу виховання особистості учня, до його змісту, організацій, форм, методів та прийомів.
Принципи виховної системи школи:
• принцип гуманізації і демократизації виховного процесу
• принцип зв’язку виховання з реальним життям
• виховання особистості в колективі в ході спільної діяльності
• єдність вимог і поваги до особистості
• послідовність, систематичність і єдність виховних впливів.
Виховна робота реалізується за такими напрямами:
• Виховання громадянської свідомості через учнівське самоврядування, формування активної життєвої позиції.
• Виховання правової культури та профілактика правопорушень.
• Фізичне виховання та пропаганда здорового та безпечного способу життя.
• Психологічна підтримка учнів та вихованців.
• Національно-патріотичне виховання.
• Екологічне виховання.
• Моральне виховання.
• Родинне виховання.
• Художньо-естетичне виховання.
• Розвиток творчих здібностей учнів.
Виховна робота була спрямована на реалізацію календарних, традиційних свят, конкурсів, заходів щодо втілення «Основних орієнтирів виховання учнів 1-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів».
ціннісне ставлення до себе;
ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;
ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
ціннісне ставлення до праці;
ціннісне ставлення до природи;
ціннісне ставлення до культури і мистецтва
Система виховної роботи школи забезпечує:
• активне залучення до процесу виховання батьківської громадськості;
• організацію методичної роботи з актуальних проблем виховання з педагогами, класними керівниками;
• розвиток активності школярів у різних видах діяльності та творчий розвиток здібностей, інтересів особистості у позашкільній діяльності;
• гуртування учнівських колективів навколо організації колективних творчих справ, участь у проектах;
• соціальну захищеність і підтримку учнів;
• співпрацю з дитячими молодіжними та громадськими організаціями, об’єднаннями, колективами;
• співробітництво з правоохоронними органами, соціальними службами з питань організації правової освіти, профілактичної роботи серед школярів;
• концентрацію сил педагогічного колективу за пріоритетними напрямками виховної роботи.
Система виховної роботи спрямована на створення умов для розвитку та самореалізації особистості кожного учня. Пошук сучасних шляхів і засобів виховання школярів здійснюється на засадах педагогіки творчості і становить одну із найактуальніших проблем навчально-виховного процесу.
Серцевиною виховного процесу є особистість: її нахили, здібності, потреби, інтереси, соціальний досвід, самовідданість, характер.
Результатом виховної діяльності закладу є створення сучасної моделі випускника – людини, готової до самоосвіти, самовизначення та самореалізації у дорослому житті.
Для керування виховним процесом в школі створено методичне об’єднання класних керівників та вихователів (керівники – Лісова С.С. та Качур Н.Я.)
Методичне об’єднання класних керівників – структурний підрозділ внутрішньо -шкільної системи керування виховним процесом, який координує науково-методичну та організаційну роботу класних керівників.
Основні завдання шкільного методичного об’єднання класних керівників:
• підвищення теоретичного, науково-методичного рівня підготовки класних керівників із питань психології та педагогіки;
• забезпечення виконання єдиних принципових підходів до виховання й соціалізації учнів;
•озброєння класних керівників сучасними виховними технологіями та знанням сучасних форм і методів роботи;
•вивчення, узагальнення та використання передового педагогічного досвіду роботи класних керівників;
•координування планування, організації та педагогічного аналізу виховних заходів класних колективів;
• сприяння становленню й розвитку системи виховної роботи класних керівників.
Функції шкільного методичного об’єднання класних керівників:
•організує колективне планування і колективний аналіз життєдіяльності класних колективів;
• координує виховну діяльність класних колективів та організує їхню взаємодію в педагогічному процесі;
• планує і постійно коригує принципи виховання та соціалізації учнів;
• організує вивчення та запровадження класними керівниками сучасних технологій виховання, форм і методів виховної роботи;
• обговорює соціально-педагогічні програми класних керівників і творчих груп педагогів, матеріалами узагальнення передового досвіду роботи класних керівників, матеріалами атестації класних керівників;
• оцінює роботу членів об’єднання, клопочеться перед адміністрацією школи про заохочення класних керівників.
Структура виховної роботи навчального закладу включає в себе і взаємодію школи з найближчим до неї середовищем на рівні сімей учнів: з батьками й особами, що їх замінюють, акцентуючи увагу на питаннях соціалізації дітей і молоді в тому чи іншому аспекті.
Упродовж року в школі видано такі розпорядчо-інструктивні накази з виховної роботи: «Про закріплення класних кімнат та кабінетів за класами на 2021/2022 н.р.», «Про запобігання дитячому травматизму серед учнів та вихованців під час проведення навчально-виховного процесу та в побуті у 2021/2022 навчальному році», «Про організацію чергування вчителів по школі у 2021/2022 н.р.», «Про організацію харчування учнів школи», «Про організацію роботи з профілактики злочинності та правопорушень серед учнів школи у 2021/2022 н.р.», «Про призначення з числа педагогічних працівників відповідального за роботу ради профілактики правопорушень серед учнів», «Про організацію виховної роботи в школі у 2021/2022 навчальному році», «Про збереження життя і здоров’я учнів, попередження дитячого травматизму під час літніх канікул 2021/2022 навчального року», «Про стан роботи предметних гуртків і спортивних секцій», «Про безпеку життєдіяльності учасників освітнього процесу під час зимових канікул 2021/2022 навчального року», «Про підсумки організації виховної роботи в школі за 2021/2022 навчального року»
Виховна робота в школі носить плановий, цілеспрямований характер. Цьому свідчить комплекс актуальних питань, які розглядались на нарадах при директорові, нарадах при заступникові з навчально-виховної роботи, малих педрадах, педрадах.
На належному рівні проводилася патріотична, правовиховна робота та робота з протидії усім видам насильства. У школі заплановано і проведено уроки мужності.
Упродовж навчального року були проведені навчально – пізнавальні екскурсії.
З метою формування здорового способу життя, забезпечення повноцінного розвитку дітей організована робота з попередження дитячого травматизму, створено комісію з розслідування нещасних випадків, ведеться «Журнал реєстрації нещасних випадків, що трапились з учнями школи».
Аналіз роботи з попередження дитячого травматизму проводиться два рази на рік . З метою збереження життя та здоров’я учнів учителями-предметниками проводяться інструктажі з техніки безпеки під час проведення практичних робіт, записи про які відмічаються у спеціальних та класних журналах. Особлива увага збереження життя та здоров’я дітей приділяється на уроках фізкультури.
На сьогодні, в основі сучасної ідеології фізкультурно-оздоровчої та фізкультурно-спортивної діяльності є: здоровий спосіб життя; цілеспрямована рухова активність; формування моральної та матеріальної відповідальності кожної особистості за стан здоров’я і способу життя; спрямування системи фізичного виховання на конкретну дитину з урахуванням потреб, цінностей, природних здібностей та характеру діяльності.
На батьківських зборах за участю соціально-психологічної служби школи, медпрацівників розглядаються питання про захист здоров’я та забезпечення права людей жити в середовищі, не забрудненому тютюновим димом, запобігання наркоманії та зміцнення здоров’я.
Педагогічний колектив школи ознайомлений з результатами обстежень учнів, стан здоров’я кожної дитини враховується під час навантаження на уроках та в позаурочний час.
Дирекцією школи, медпрацівниками здійснюється систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог навчально-виховного процесу, видано відповідні накази по школі. У рамках тижня здоров’я проведено виховні години на тему: «Молодь за здоровий спосіб життя», «Здоров’я – запорука добробуту й щасливого життя», «Скільки коштує здоров’я», «Бережіть здоров’я з молоду», «Паління шкідлива і небезпечна звичка», «Наркотичні речовини, небезпека їх вживання», «Спорт у нашому житті», «Грип та його профілактика», «Здорове харчування. Режим дня», «Основні питання вакцинації».
На виконання методичних рекомендацій Міністерства освіти та науки України у школі проведений Тиждень безпеки дорожнього руху. Класними керівниками були проведені бесіди з правил дорожнього руху; батьківський лекторій «Навчання дітей правилам дорожнього руху»; конкурс малюнків «Дорожня азбука», бібліотечна виставка «Правила дорожнього руху. Обережно, діти на дорозі!», спортивні змагання «Правила дорожнього руху – гідні поваги»; оформлено куточок безпеки дорожнього руху; конкурс на кращий твір з теми «Безпечна дорога».
Щоденно контролювався стан відвідування учнями занять, щомісяця проводилися рейди з профілактики правопорушень та злочинності серед учнів: „Урок”, «Ні!» запізненням». Систематично проводилася робота проти запізнення учнів до школи: бесіди з учнями, батьками. Батьки учнів, які систематично порушують Статут школи, запрошувалися на Раду профілактики та офіціально попереджалися про наслідки таких порушень.
Питання безпеки життєдіяльності, створення належних санітарно-гігієнічних умов та профілактика травматизму є одним із найважливіших у роботі навчального закладу. У навчальному закладі забезпечено безпечні та нешкідливі умови навчання, фізичного розвитку та зміцнення здоров’я, режиму роботи, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів і вихованців.
В школі дана робота проводилась за наступними напрямками:
– створення безпечних умов праці та навчання;
– документальне оформлення роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності;
– систематичне навчання учнів та працівників навчального закладу безпеці праці та життєдіяльності;
– профілактика нещасних випадків;
– робота з учнями в позаурочний час (виховні години);
– організація спільної роботи з представниками управлінь: охорони здоров’я, у справах сім’ї та молоді, соціального захисту населення, з питань надзвичайних ситуацій;
– інформаційно-агітаційна діяльність та просвітницька робота;
– робота з батьківською громадськістю;
– контроль за дотриманням вимог чинного законодавства з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності.
Школа забезпечена інструкціями з техніки безпеки, охорони життя і здоров’я здобувачів освіти загального характеру у з предметів підвищеної небезпеки. Розроблені і затверджені в установленному порядку загальношкільні заходи і план роботи з профілактики дитячого травматизму. Кожним класним керівником розроблено комплект бесід із безпеки життєдіяльності для свого класу. Бесіди на навчальний рік було складено відповідно до поданих тем:
– Безпека в побуті (опіки, отруєння, безпека з вогнем, побутова хімія і т.д.).
– Безпека на ігрових, спортмайданчиках (рухливі ігри, спортінвентар).
– Безпека перебування в школі.
– Безпека перебування біля водоймищ.
– Дорожньо-транспортний травматизм.
– Пожежна безпека.
– Електротравматизм та його попередження.
– Безпека в надзвичайних ситуаціях.
– Безпека праці.
– Особиста гігієна та здоровий спосіб життя.
– Надання першої долікарської допомоги.
– Життя людини – найдорожча цінність (попередження суїцидальної поведінки дітей). Дані бесіди сплановано також у планах виховної роботи класних керівників. Перед канікулами проводиться комплексна бесіда з безпеки життєдіяльності. Класні керівники проводить цю бесіду в останній день перед канікулами.
На відповідних сторінках класного журналу, ведеться облік проведення бесід, інструктажів, заходів з безпеки життєдіяльності. Позапланові бесіди проводиться класними керівниками тоді, коли видано наказ по школі, відповідно до якого й необхідно провести дану бесіду. У школі проводиться системний і постійний контроль за проведенням зазначених бесід та інструктажів. З метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, узагальнення та розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи серед дітей, прищеплення навичок безпечної поведінки на дорозі, запобігання випадків травмування дітей в автопригодах під час руху в школі був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі». З метою попередження травматизму невиробничого характеру класні керівники проводять практичні заняття, зустрічі з медичними працівниками. На батьківських зборах був повторений алгоритм дій у разі виникнення нещасних випадків з дітьми, підтримується зв’язок з батьками з питань профілактики дитячого побутового травматизму. У класних кімнатах та кабінеті основ здоров’я поновлені куточки з безпеки життєдіяльності учнів.
Значне місце у виховному процесі школи займає діяльність, спрямована на морально-правову освіту учнів. З метою профілактики правопорушень серед учнівської молоді в школі працює рада профілактики правопорушень.
Значна увага приділяється колективній творчій діяльності школярів, що сприяє зайнятості в позаурочний час, і має на меті виховання в них соціальної активності, допомагає їм реалізувати себе, самоствердитися, правильно й корисно для себе організувати свій вільний час.
З метою задоволення потреб учнівської молоді щодо поліпшення здоров’я, фізичного та духовного розвитку в школі працюють гуртки та спортивні секції. Окрім цього, учні мають змогу зустрітися з лікарями – фахівцями, працівниками кримінальної поліції, прокуратури, переглянути науково – популярні, документальні, художні фільми, спрямовані на профілактику правопорушень та злочинів, збереження особистого життя – створено відеотеку, якою користуються класні керівники, учителі.
Велика увага в школі приділяється роботі з превентивного виховання:
– запобігання проявам екстремізму, расової та релігійної нетерпимості;
– проводився шкільний облік важковиховуваних підлітків та молодших школярів, які потребують допомоги, підтримки, організація відповідної психо-корекційної роботи з ними;
– відвідування деструктивних сімей та робота з ними;
– співпраця зі службою у справах дітей, медичними закладами, центром соціальної служби для молоді;
– проводилась робота з педагогічним колективом школи (ознайомлення з новинками психолого-педагогічної літератури, бесіди, консультації з питань профілактики правопорушень серед неповнолітніх).
Протягом листопада-січня класними керівниками 1-10 класів проведені роз’яснювальні бесіди серед учнів, та їх батьків щодо правил безпечної поведінки під час можливих надзвичайних подій та аварій в умовах осінньо-зимового періоду та безпечного користування електричними та іншими нагрівальними приладами.
Виходячи із загальношкільної виховної проблеми школи, головна увага приділялася формуванню громадянина – патріота України, створенню умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, зміцненню фізичного здоров’я дітей, розвитку творчих здібностей для задоволення морально-духовних запитів через участь у різноманітних конкурсно-ігрових програмах, святах, фестивалях, створенню сприятливого психологічного мікроклімату, створенню умов для задоволення соціальних проблем – залучення до активної творчої діяльності дітей всіх соціальних груп, їх оздоровлення та організація змістовного відпочинку під час канікул. У 2022-2023 н. р. слід продовжити працювати над вдосконаленням соціальної та творчої активності учнів, самовихованням та самореалізацією учасників виховного процесу, здійсненням послідовності, наступності та єдності навчання й виховання.
Робота практичного психолога
Психологічна служба школи створювала умови для саморозвитку учнів, організовуючи діяльність педагогів і батьків на основі принципів гуманізму, взаємодії, співробітництва, позитивного сприйняття і прийняття особистості, конфіденційності, особистісно-зорієнтованого підходу з урахуванням індивідуальних особливостей.
Основною задачею соціально-психологічної служби було і залишається створення сприятливих умов для розвитку дитини, встановлення зв’язків і дружніх відносин між учнем, сім’єю та школою.
Психологічна служба школи в своїй професійній діяльності керується Законом України “Про освіту”, Конвенцією ООН про права дитини, Правилами внутрішнього розпорядку школи, «Положенням про психологічну службу України», Положенням про НРЦ.
У 2021/2022 навчальному році робота психологічної служби була націлена на реалізацію наступних завдань:
здійснення особистісно-орієнтованого підходу до учнів, який передбачає розвиток творчих здібностей учнів, індивідуалізацію їх навчання з урахуванням інтересів і нахилів;
забезпечення наступності між початковою, основною та старшою школами з урахуванням психологічних особливостей та рівня розвитку пізнавальної сфери учнів різних вікових груп. Створення належних умов для поступової адаптації учнів 1-х, 5-х класів до навчання у школі ІІ ступеню;
спрямування роботи на збереження контингенту дітей, що мають високий рівень інтелектуального розвитку та забезпечення їх необхідною психологічною підтримкою;
продовження роботи щодо формування в учнів навичок здорового способу життя та його збереження;
психологічне супроводження освітньої діяльності, спрямованої на розвиток творчої особистості шляхом підвищення ефективності індивідуальної роботи з учнями різного інтелектуального розвитку та дітьми, які потребують постійного педагогічного впливу і корекції.
психологічне забезпечення зростання професійної компетентності педагогів на основі впровадження досягнень передового педагогічного досвіду та психолого-педагогічної науки;
психологічне супроводження профільного навчання;
реалізація індивідуальних запитів педагогів, дітей, батьків щодо психологічної допомоги;
психологічний супровід дітей із сімей переселенців із Донецької та Луганської областей.
У 2021/2022навчальному році було проведено:
Психологічне вивчення учнів 1-х класів:
МЕТА: 1. Визначення рівня готовності учнів до шкільного навчання;
2. Вивчення мотиваційної та вольової готовності учнів;
3. Виявлення дітей «групи ризику»
Психологічне вивчення учнів 5-х класів:
МЕТА:
1. Визначення рівня психологічної готовності учнів до навчання в школі ІІ ступеня;
2. Вивчення рівня розвитку пізнавальних процесів та інтелектуального потенціалу учнів.
3. Вивчення мотиваційної сфери учнів.
Протягом навчального року здійснено психологічний супровід:
– управлінської діяльності (анкетування учнів в ході шкільних перевірок стану викладання природознавства, математики, української мови та літератури, фізичної культури);
– учнів, які навчаються за новим Державним стандартом;
– міських науково-практичних семінарів.
Проаналізувавши результати психологічних досліджень у 2021/2022 навчальному році, можна виділити актуальні проблеми, які потребують вирішення у 2022/2023 навчальному році:
1. Продовжити психологічний супровід учнів 1-х класів, вивчати адаптацію дітей до шкільного навчання, в разі необхідності проводити корекційну роботу.
2. Вчителям та вихователям 1-х класів дотримуватися санітарно-гігієнічних, психофізіологічних вимог, здійснювати індивідуальний підхід у освітній діяльності, розвивати пізнавальну активність та мислительну сферу дітей.
3. Здійснювати психологічний супровід освітнього процесу в 5 класі, проводити відстеження розвитку розумової сфери дітей (в разі необхідності проводити корекційно-розвивальну роботу), процесу адаптації п’ятикласників до навчання в школі ІІ ступеня, надавати допомогу вчителям щодо будування розвивального компоненту уроків.
4. Під особливий контроль педагогів і батьків взяти дітей з високими потенційними можливостями, проводити роботу щодо реалізації цими дітьми своїх можливостей. Продовжити психологічний супровід дітей даної категорії, проводити тренінгові заняття щодо розвитку впевненості в собі та мотивації досягнень.
5. Психологу здійснювати супровід освітнього процесу в 9 класі, надавати допомогу всім його учасникам щодо вибору профілю подальшого навчання.
6. Педагогам при здійсненні освітнього процесу в 9 класі враховувати індивідуальні особливості учнів, розвивати пізнавальну активність, намагатись досягти того, щоб учні реалізовували свій інтелектуальний потенціал.
7. В 2022/2023 навчальному році під особливий контроль взяти дітей – переселенців з Донецької та Луганської областей.
Охорона праці
Робота педагогічного колективу школи з охорони праці організована згідно із Законом України «Про охорону праці» та Положенням про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти (26.12.2017 № 1669).
Стан роботи з охорони праці, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі знаходиться під щоденним контролем адміністрації школи.
Стан роботи з охорони праці, виробничої санітарії під час навчально-виховного процесу в школі знаходиться під щоденним контролем адміністрації школи.
На початок 2021/2022 навчального року були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, дозвіл на експлуатацію харчоблоку, акт санітарно-технічного стану школи.
На засіданні педагогічної ради затверджено річний план роботи школи на навчальний рік, де передбачено розділ «Заходи з охорони праці». Посадові обов’язки працівників, інструкції з техніки безпеки з блоком питань з охорони праці й безпеки життєдіяльності є в наявності. Інструкції складено згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці.
У наказі по школі від «Про охорону праці та дотримання правил техніки безпеки у 2021/2022 навчальному році» передбачено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму, відповідальних за електрогосподарство й пожежну безпеку в школі тощо. Наказом по школі від «Про затвердження інструкцій з охорони праці та безпеки життєдіяльності учнів» були затверджені нові інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності учнів.
У школі є необхідні журнали реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників і учнів школи. Відпрацьована програма вступного інструктажу з охорони праці для працівників школи.
Організація роботи з охорони праці контролюється директором школи. Вона включає: постійний контроль за навчанням з охорони праці; перевірку знань педагогів відповідно до інструкції та листа МОН України «Про вивчення правил охорони праці працівниками освіти»; контроль за організацією й періодичним проведенням занять з охорони праці з усіма категоріями працівників школи та учнями; систематичний контроль за проведенням різного роду інструктажів; контроль за розробкою й правильним оформленням інструкцій із техніки безпеки; організацію роботи комісії для оформлення актів-дозволів на використання спортивних залів, майданчиків, майстерень і контроль за її діяльністю; контроль за виконанням наказів відповідно до Закону України «Про охорону праці». У школі створена й постійно діє комісія з питань охорони праці та з трудових спорів. Така система контролю адміністрації школи у співпраці з профспілковим комітетом дає можливість цілеспрямовано вирішувати питання безпеки й життєдіяльності колективу.
Відповідно до Законів України «Про охорону праці» та «Про колективні договори й угоди» між дирекцією школи й профспілковим комітетом підписаний Колективний договір, у якому визначені обов’язки сторін щодо організації безпечних і нешкідливих умов праці, а також умови реалізації працівниками школи своїх прав і соціальних гарантій на охорону праці.
До уваги було взято: пропозиції працівників, аналіз стану робочих місць, стан виробничого травматизму, професійних захворювань. Крім того, було розроблено актуальні заходи щодо поліпшення безпеки умов праці на робочих місцях.
Питання охорони праці обговорювалися на засіданні педради, нарадах при директорові.
Для зниження впливу шкідливих факторів на життя та здоров’я працівників, учнів школи в майстернях, спортзалі передбачено проведення інструктажів – вступного та перед початком практичних робіт. У цих кабінетах на видному місці є інструкції та пам’ятки з техніки безпеки й охорони праці. Закуплені вогнегасники і розташовані в доступних місцях по школі.
Питання безпеки життєдіяльності учнів під час канікул постійно обговорювалися на батьківських зборах, інструктивно-методичних нарадах.
Формування навичок безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров’я учнів – це основний напрям роботи школи. З цією метою в школі з 1-го по 10-ті класи вивчаються Правила дорожнього руху, проводяться місячники безпеки руху. Успішним є поєднання роботи з охорони життя й здоров’я з проведенням занять із цивільної оборони та надзвичайних ситуацій, відпрацюванням елементів евакуації учнів зі школи. Випускаються плакати на різні теми («Куріння та наше здоров’я», «Світ проти СНІДу», «Наш організм і наркотики», «Як захиститись від коронавірусу» та ін.). Розроблено інструктажі з техніки безпеки та охорони життя для учнів під час канікул і святкових днів. Класними керівниками проводяться бесіди з учнями з безпеки життєдіяльності.
Учні 2—10-х класів пройшли медичний огляд лікарями-фахівцями. Періодично учні 1—10-х класів проходять перевірку на педикульоз.
Постійно здійснюється контроль за роботою системи забезпечення нормального функціонування будівлі школи. Закуповуються необхідні миючи засоби для дотримання належного санітарно-гігієнічного стану школи.
Але поряд з тим простежуються і недоліки у роботі з даного питання, а саме:
– не всі учителі систематично чергують у коридорах під час освітнього процесу;
– е в усіх навчальних кабінетах є аптечки;
– не в повній мірі виконуються ті норми, що потребують постійного фінансування (забезпечення працівників спецодягом та ЗІЗ, закупівля миючих засобів, засобів гігієни тощо).
У наступному 2022/2023 навчальному році слід направити зусилля педагогічного колективу та адміністрації школи на усунення зазначених недоліків.
Безпека життєдіяльності учнів
Упродовж 2021/2022 навчального року однією з задач роботи школи була робота з охорони життя та здоров’я учнів, попередження дитячого травматизму.
Робота з питань запобігання дитячого травматизму в школі здійснювалася у відповідності до законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дорожній рух», Кодексу цивільного захисту України, «Про охорону дитинства», Указу Президента України від 20.11.2007 № 1121 «Про невідкладні заходи із забезпечення дорожнього руху», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563 (назва із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 20.11.2006 № 782), «Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616, листів Міністерства освіти і науки України від26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання Методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах» та інших нормативно-правових документів.
З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, проведено аналіз стану профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей, запобігання всім видам дитячого травматизму у навчальному закладі за 2021/2022 навчальний рік. За результатами аналізу з’ясовано, що систему роботи педагогічного колективу школи з попередження дитячого травматизму складають:
• планування та проведення профілактичних бесід з усіх видів дитячого травматизму класними керівниками з відповідною їх фіксацією в класних журналах та учнівських щоденниках;
• проведення вступного інструктажу учнів на початку навчального року;
•проведення первинних (вересень, грудень, травень) та цільових і позапланових інструктажів учнів у разі необхідності;
• організація позакласних виховних заходів з попередження дитячого травматизму;
• залучення спеціалістів до проведення профілактичної роботи;
• профілактична робота з батьками щодо попередження дитячого травматизму у побуті;
• призначення відповідальних за безпеку дітей під час навчально-виховного процесу та проведення позакласних заходів;
• розгляд та аналіз питань попередження дитячого травматизму на засіданнях педагогічних рад, нарадах при директорові, засіданнях методичних об’єднань класних керівників, нарад при заступнику директора по виховній роботі;
• контрольно-аналітична діяльність адміністрації щодо роботи педагогічного колективу з попередження дитячого травматизму.
В методичному кабінеті систематизовано законодавчі, нормативні, інструктивні документи з питань запобігання дитячого травматизму. Інформація з даного питання своєчасно і повністю доводиться до учасників навчально-виховного процесу на нарадах при директорові, засіданнях методичних об’єднань, батьківських зборах тощо.
ІІ. Здійснення профілактичної роботи в школі
Слід зазначити, що в закладі створені безпечні умови для навчання та виховання учнів. Учасники освітнього процесу в цілому дотримуються санітарно-гігієнічних вимог та вимог безпеки під час проведення уроків та позакласних заходів. Відповідно до нормативних вимог з учнями проводилися інструктажі з техніки безпеки на уроках фізики, хімії, інформатики, трудового навчання, фізичного виховання, при організації екскурсій, культпоходів, ігор, індивідуальні бесіди тощо.
Одним із шляхів запобігання наявних негативних факторів та подолання їх наслідків, практичної реалізації завдань, визначених у державних документах, є впровадження в навчальний процес курсу «Основи здоров’я» (1-9 кл.), програма якого визначається практичним спрямуванням, передбачає формування основних моделей безпеки під час виникнення побутових, природних, техногенних надзвичайних ситуацій. Учні та працівники школи систематично проходять медичний огляд.
Адміністрацією школи проводився облік екскурсій та поїздок учнів школи, а бесіди з попередження дитячого травматизму, які проводили вчителі перед екскурсіями та позашкільними заходами, реєструвалися в окремому журналі інструктажів.
Під час відрядження учнів на олімпіади, екскурсії, змагання, конкурси наказом директора школи призначались вчителі, відповідальні за збереження життя та здоров’я цих дітей, контролювалося виконання цих наказів.
Робота з попередження усіх видів дитячого травматизму проводилась класними керівниками систематично. В календарних планах з виховної роботи є окремий розділ з попередження дитячого травматизму. Класні керівники регулярно проводили бесіди, тематичні класні години з профілактики травмування учнів. Усі бесіди та інструктажі фіксувались в класних журналах, журналах з охорони праці та безпеки життєдіяльності учнів.
Для удосконалення профілактичної роботи щодо запобігання дитячого травматизму серед учнів класними керівниками було проведено комплекс бесід:
– правила дорожнього руху;
– правила протипожежної безпеки;
– запобігання отруєнь;
– правила безпеки при користуванні газом;
– правила безпеки з вибухонебезпечними предметами;
– правила безпеки на воді;
– правила безпеки користування електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму.
Крім того, класні керівники провели додаткові бесіди з учнями з попередження всіх видів травматизму перед початком осінніх, зимових, весняних та літніх канікул, оформлені Пам’ятки для дітей та їх батьків.
Під постійним контролем класних керівників знаходиться відвідування школи учнями. Причини пропусків занять негайно з’ясовуються, підтримується постійний зв’язок з батьками.
Питання профілактики дорожньо-транспортного дитячого травматизму, охорони життя і здоров’я учнів, відповідальності батьків за дотриманням контролю за дітьми в позаурочний час були обговорені на батьківських зборах у вересні, грудні, травні 2021/2022 навчального року.
Питання стану роботи в школі щодо профілактики та запобігання всіх видів дитячого травматизму було заслухано на малій педагогічній раді.
В школі була спланована та проводилась позакласна робота з питань безпеки життєдіяльності учнів. Вчителями використовувалися різноманітні форми роботи з даного питання: предметні тижні, бесіди, лекції, усні журнали, рольові ігри, конкурси та вікторини, виступи агітбригад, конкурси плакатів та малюнків, рефератів, екскурсії до пожежно-технічної виставки:
– конкурс малюнків «З вогнем погані жарти»;
– усний журнал «Хто наші вороги»;
– диспут «Шкідливі звички чи життя у своє задоволення»;
– ігрові вікторини щодо запобігання дитячого травматизму під час канікул;
– конкурс малюнків «Друзі світлофорика»;
– вікторини «Рух на дорогах»;
– практичні заняття «Перша допомога потерпілому в ДТП»; »;
– виступ агітбригади юних інспекторів руху «Подорож до Країни дорожніх знаків»;
– виховний захід «Червоний, жовтий, зелений»;
– конкурс знавців правил дорожнього руху
Вчителями проведено профілактичні бесіди за темами: “Небезпека вдома і на вулиці”, «Основні правила поведінки в громадських місцях та транспорті», «Наодинці вдома», «Правила дорожнього руху», «Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами», «Правила поведінки з газом», «Правила поведінки з вогнем», «Правила поведінки на воді та біля водоймищ», «Обережно! Ожеледиця», «Правила дорожнього руху», «Здоров’я – як його зберегти», «Гігієна та чистота – це мої друзі», «Я обираю здоровий спосіб життя», «Азбука безпечної дороги», «Місце зупинки громадського транспорту – зона підвищеної небезпеки», «Здорові діти – майбутнє нації», «Жити в світі де є ВІЛ»; «СНІД стосується кожного», «Права свої ти добре знай, обов’язки не забувай».
У навчальних кабінетах та інформаційно- виховному центрі оформлено куточки щодо профілактики всіх видів дитячого травматизму та оновлено стенд «За здоровий спосіб життя».
Питання профілактики всіх видів дитячого травматизму серед учнів обговорювалися на батьківських зборах. Класні керівники залучали батьків до проведення екскурсій, культпоходів з метою запобігання випадкам дитячого травматизму.
Велись журнали обліку нещасних випадків, що сталися під час освітнього процесу з учнями, в побуті та мікротравм, журнали реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів з БЖД у навчальних кабінетах і класних кімнатах та кабінетах хімії, фізики, інформатики, майстернях з обслуговуючої та технічної праці, спортзалі. У вище зазначених приміщеннях розміщені правила техніки безпеки, затверджені директором школи.
На поверхах школи та в навчальних кабінетах розміщені плани евакуації учнів на випадок виникнення пожежі, затверджені згідно вимог. Класні керівники на виховних годинах нагадували учням про шляхи евакуації із приміщення школи, план дій у випадках виникнення пожежі, надзвичайних ситуацій.
Учителі вели чергування під час перерв на поверхах та подвір’ї школи. Був складений графік чергування класів на навчальний рік та графік чергування вчителів та адміністрації школи, в обов’язки яких входять підтримка дисципліни на перервах та запобігання травмування учнів.
У вересні, грудні 2021 року та травні 2022 року заступником директора з навчально-виховної роботи Михайлівим Ю.І. було перевірено:
• журнали інструктажу з техніки безпеки для учнів у навчальних кабінетах, кабінетах фізики, хімії, біології, технічної та обслуговуючої праці, спортивній залі;
• наявність записів у класних журналах з БЖД та щоденниках учнів про проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності;
• ведення у класних журналах сторінок «Додаткові бесіди».
Під час перевірки було виявлено:
1. У наявності є всі перелічені журнали.
2. У кабінетах обслуговуючої праці, спортивній залі наявні інструкції з техніки безпеки. В усіх навчальних кабінетах є правила поведінки в кабінеті.
3. У класних журналах у наявності вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності.
4. Класними керівниками ведуться сторінки журналу «Додаткові бесіди з попередження дитячого травматизму» згідно методичних рекомендацій.
Комісія, на чолі із завгоспом школи Терещук Х.В., перевіряла наявність працюючих електроламп, справність електроприладів, безпечність шкільних козирків, кріплення шаф, дошок, спортобладнання. Було замінене скло у вікнах, перевірені замки на запасних виходах.
Та поряд з цим в роботі з питань застереження дитячого травматизму є певні недоліки. Так, під час перерв учні 1 – 4 класів та 5 – 7 класів поводяться травмонебезпечно (бігають по коридору та сходах школи, перегинаються на перилах сходів), про що неодноразово отримували попередження. З цих питань проводилися класними керівниками додаткові бесіди.
Управлінська та організаційна діяльність
Упродовж 2021/2022 навчального року адміністрацією школи опрацьовувались, вивчались та аналізувались питання з управлінської, організаційної, освітньої діяльності, а саме:
– управлінська діяльність адміністрації школи та здійснення внутрішкільного контролю;
– організація освітнього процесу, рівень знань, умінь та навичок учнів, стан викладання предметів і курсів регіонального та шкільного компонентів базового навчального плану;
– організація системи методичної роботи та навчально-методичне забезпечення педагогічного процесу;
– стан роботи школи щодо реалізації концепції національного виховання;
– організація роботи з охорони праці та попередження дитячого травматизму;
– охорона дитинства та робота з дітьми пільгового контингенту;
– кадрове забезпечення діяльності закладу освіти: атестація та проходження педагогічними працівниками курсів підвищення кваліфікації;
– організація роботи закладів освіти під час карантинних обмежень.
Робота з направлення діяльності закладу в межі нормативно – правового поля була ключовою протягом року, а саме:
– розроблено функціональні обов’язки директора, заступників директора, педагогічних працівників, класних керівників, завідуючих кабінетів, спеціалістів, обслуговуючого персоналу;
– розроблено та прийнято Правила внутрішнього трудового розпорядку закладу;
– розроблені та затверджені функціональні обов’язки працівників закладу з питань охорони праці;
– завершено створення номенклатури справ закладу освіти;
– проводилась цілеспрямована робота щодо вдосконалення діяльності всіх структур закладу згідно з його Статутом;
– Колективний договір між адміністрацією школи та профспілковим комітетом відповідає сучасним нормативно-законодавчим документам.
Цілеспрямовано проводилась робота щодо підвищення культури управління навчальним закладом, а саме:
– зміцнення виробничої дисципліни;
– розвитку інформаційного забезпечення всіх учасників освітнього процесу.
У школі створені та працювали органи самоврядування: рада закладу, батьківська рада, батьківські комітети класів, методична рада, шкільна дитяча організація. За участю вищезазначених органів вирішувалися найбільш важливі питання діяльності закладу, залучення та використання поза-бюджетних коштів, розвиток матеріально–технічної бази, організація освітнього процесу.
Таким чином, у 2021/2022 навчальному році велась системна планова робота з даного питання. Але серед недоліків слід назвати труднощі, а саме: в забезпеченні 100%-го володіння педагогічними кадрами ІКТ та недостатню забезпеченість школи комп’ютерами. У наступному році слід направити зусилля на залучення позабюджетних коштів на придбання комп’ютерної техніки, що значно підвищить рівень і якість управлінської та організаційної діяльності.
Фінансово-господарська діяльність
Планово-господарська діяльність школи у 2021/2022 навчальному році була спрямована на створення належних санітарно-побутових умов навчання та виховання учнів, вдосконалення навчально-матеріальної бази школи, осучаснення інтер’єру шкільних приміщень. Достатньо уваги було приділено питанню економії енергоносіїв, раціональному використанню фінансових ресурсів. Основними джерелами фінансування школи були:
державне (місцевий бюджет) – оплата енергоносіїв, харчування учнів 1-10 класів та заробітна плата працівників школи.
позабюджетні надходження – спонсорська допомога.
В школі зроблено поточні ремонти в кабінетах.
При організації планово-господарчої діяльності у 2022/2023 навчальному році направити зусилля на вирішення таких питань:
продовжити роботу з економного та раціонального використання енергоносіїв, фінансових ресурсів;
посилити роботу з урізноманітнення джерел позабюджетних надходжень;
особливу увагу приділити ремонту системи водопостачання у котельні ;
забезпечити комплектацію необхідними меблями та наочністю перший клас, який буде працювати у 2022/2023 навчальному році за новими стандартами початкової освіти;
продовжити роботу з заміни світильників, що вичерпали термін використання на енергозберігаючі;
прийняти участь у обласному конкурсі з енергозбереження;
посилити роботу зі збереження майна в нічний час. Закупити та встановити 2 відеокамери по периметру споруди школи.
ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ ШКОЛИ
У 2022/2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
Діяльність педагогічного колективу школи у 2022/2023 навчальному році направити на вирішення пріоритетних напрямків:
Продовжити впровадження в освітньому середовищі школи Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну освіту», Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення , розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.02.2016 № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року» наказів Міністерства освіти і науки України «Про організаційні питання щодо запровадження Концепції Нової Української школи у загальноосвітніх закладах І ступеня», наказу Міністерства освіти і науки України від 21.01.2016 № 8 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.02.2016 № 184/28314, наказу МОН України від 24.04.2017 № 635 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах»; Положення про НРЦ.
Забезпечити доступність до якісної освіти усіх дітей з особливими освітніми потребами шкільного віку ;
Забезпечити у 2022/2023 навчальному році перехід до роботи за новим державним освітнім стандартом учнів 1-4-х класів школи;
Організувати індивідуальне навчання дітей з особливими потребами;
Запроваджувати принцип педагогіки партнерства, що грунтується на співпраці учня, учителя і батьків та принципу дитино-центризму (орієнтація на потреби учня);
Продовжити формування в учнів ключових компетентностей, необхідних сучасній людині для успішної життєдіяльності. Серед ключових компетентностей – володіння державною мовою, математична, загальнокультурна й екологічна компетентності, підприємливість та інноваційність, економічна компетентність. Випускник школи повинен критично та системно мислити, проявляти ініціативу і творчість, вміння оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми;
Створювати умови для формування в учнів громадянської відповідальності, тобто особистості, що поважає права людини, розуміє особисту відповідальність за долю держави, народу. Розуміє важливість громадянської участі у процесі вирішення різноманітних проблем місцевої громади;
Продовжити створення оптимальних санітарно-гігієнічних умов для навчання та виховання учнів (створити безпечне та комфортне освітнє середовище);
Створити належні умови освітнього процесу в школі, забезпечити дотримання вимог адаптивного карантину в умовах поширення корона вірусної інфекції COVID – 19;
Удосконалювати навчально-матеріальної бази школи, впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, оволодівати і застосовувати на практиці інструментарії дистанційного навчання;
Сприяти збереженню мережі класів та контингенту учнів школи, особливо при переході з початкової до базової основної школи.
ЗАВДАННЯ ШКОЛИ НА 2022/2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Спрямувати зусилля на реалізацію таких навчально- методичних проблем:
Педагогічна тема: “Реалізація освітнього процесу у комплексі з корекційно-розвитковою роботою з метою формування ключових компетентностей в учнів з особливими освітніми потребами”
Методична тема: «Формування інноваційного освітнього середовища для учнів з ООП на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризма».
Виховна тема: «Формування патріотичних та громадянських якостей, морально-етичних принципів особистості в умовах НУШ».
На виконання вищенавдених завдань необхідно:
забезпечити якісну роботу методичної ради, методичних об’єднань та творчих груп школи;
сприяти впровадженню в практику роботи школи сучасних освітніх технологій, передового педагогічного досвіду вчителів школи, міста, області, держави;
проводити системний, цілеспрямований моніторинг усіх напрямків освітнього процесу школи;
підвищити особисту відповідальність кожного члена педагогічного колективу за якість та результативність роботи;
продовжити роботу з подальшої інформатизації освітнього процесу, оволодівати інструментами дистанційного навчання. Забезпечити якісне та своєчасне наповнення необхідною інформацією системи управління освітою (ІСУО);
забезпечити виконання плану проходження вчителями школи курсів підвищення кваліфікації на 2022 рік;
провести атестацію вчителів відповідно до плану атестації педагогічних працівників на 2022/2023 навчальний рік та Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН України від 06.10.2010 №930 зі змінами;
створити необхідні умови для активної роботи з учнями шляхом залучання їх до участі в конкурсах різних рівнів для учнів з особливими освітніми проблемами, змаганнях, тощо;
продовжити роботу по формуванню в учнів навичок здорового способу життя. створити умови для оздоровлення та відпочинку дітей в пришкільному оздоровчому таборі з денним перебуванням;
забезпечити соціальний захист учнів та працівників школи;
підвищити ефективність роботи з попередження дитячого травматизму як під час освітнього процесу так і поза межами школи;
спрямовувати виховну роботу на формування в дітей та молоді любові до Батьківщини, загальнолюдських якостей;
популяризувати культурне розмаїття, історичну спадщину країни, рідного краю; формувати історичну пам’ять підростаючого покоління; забезпечити духовну єдність поколінь;
сприяти формуванню духовно-моральних взаємин між усіма учасниками освітнього процесу, толерантного ставлення до представників інших народів, культур і традицій, до однолітків, батьків, інших людей; вихованню пошани та любові до культурного спадку свого народу та мистецтва, культивуванню кращих рис української ментальності: працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи;
активізувати застосування сучасних форм і методів правової та превентивної освіти, формуванню здорового способу життя, фізичного розвитку і культури, спрямованих на формування сталої відповідальної поведінки, імунітету до негативних впливів соціального оточення;
продовжити зміцнювати та вдосконалювати навчально-матеріальну базу школи, залучивши як бюджетні так і позабюджетні кошти (спонсорські пожертви, кошти від оренди вільних приміщень, надання додаткових освітніх послуг тощо).
Р о з д і л ІІ
2. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Навчально-реабілітаційний центр розташований за адресою:
вул. Пекарська 19, м. Львів 79008
Телефон (032)75-67-34, school102@ukr.net
Комунальний заклад ЛОР « Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «Оберіг» (у минулому-школа-інтернат № 102) функціонує з 1947 року та приймає на навчання дітей, які потребують корекції психофізичного розвитку.
Заклад здійснює діяльність з надання спеціальної освіти для дітей з порушенням розумового розвитку.
Структурними підрозділами НРЦ є:
спеціальна школа І-ІI ступенів для здобуття початкової та базової середньої освіти. У складі спеціальної школи функціонують класи та реабілітаційне відділення, а саме:
І ступінь (початкова школа): 1-4 класи.
ІІ ступінь: 5-11 класи.
Реабілітаційне відділення – здійснює медичну, психолого-педагогічну, фізичну, соціально-побутову реабілітацію згідно з індивідуальною програмою реабілітації дитини з інвалідністю, яка проживає в сім’ї, за станом здоров’я може відвідувати загальноосвітній навчальний заклад або навчається за індивідуальною формою.
У відділенні здійснюється формування компетентностей, процес здобуття знань, вмінь і навичок з різних напрямків діяльності, розвитку інтелектуальних і творчих здібностей, фізичних якостей відповідно до можливостей та інтересів дітей.
Соціально-психологічна служба – практичним психологом реалізується система заходів для діагностики, психокорекції, консультування дітей з метою їх адаптації та інтеграції у суспільство.
Окрім цього:
– здійснюється соціально-педагогічний патронат випускників НРЦ;
– працює служба соціально-педагогічного супроводу сімей, які виховують дітей з інвалідністю;
– діє консультативний пункт для батьків.
Адміністрація школи: директор школи, 1 заступник з навчально-виховної роботи.
до п. 3, ст. 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» № 463-IX від 16.01.2020 року, постанови Кабінету Міністрів України «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні» № 711 від 24.06.2022 р.
2022/2023 навчальний рік розпочинається 01 вересня 2022 року і закінчується не пізніше 01 липня 2023 року.
Освітня діяльність здійснюється відповідно до навчальних програм, які забезпечують виконання інваріантної та варіативної складової навчального плану школи, що рекомендовані до використання Міністерством освіти і науки України у закладах загальної середньої освіти
Режим роботи школи – семиденний. Школа працює в одну зміну. В умовах карантинних обмежень та складної військової загрози освіта може надаватись дистанційно.
Мова навчання – українська.
Форма здобуття освіти – інституційна (очна (денна)) форма та індивідуальна форма (педагогічний патронат, сімейна форма).
Циклограма дня
Початок занять – 09.00
Тривалість уроку:
1 класи – 35 хвилин
2-4 класи – 40 хвилин
5-11 класи – 45 хвилин
2.1.Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання і праці
2.1.1. Створення оптимальних умов для забезпечення права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний | Відмітка про виконання |
Створення оптимальних умов щодо організованого початку навчального року | ||||
1. | Організувати ознайомлення та вивчення нормативних документів та розпорядчих актів Міністерства освіти і науки України, Департаменту науки і освіти Львівської обласної державної адміністрації про підготовку та організований початок 2022/2023 навчального року. | Серпень 2022 | Ліпіцька М.І. Михайлів Ю.І. | |
2. | Забезпечити організацію освітнього процесу за затвердженим в установленому порядку річним навчальним планом на 2022/2023 рік. | Упродовж 2022/2023 навчального року | Ліпіцька М.І Михайлів Ю.І. | |
3. | Сформувати оптимальну мережу закладу на 2022/2023 навчальний рік з урахуванням освітніх потреб населення та норм наповнюваності в класах. | Серпень 2022 | Ліпіцька М.І Михайлів Ю.І. | |
4. | Затвердити шкільну мережу та контингент учнів на 2022/2023 навчальний рік. | До 01.09.2022 | Ліпіцька М.І | |
5. | Скласти та здати статистичні звіти за формами ЗНЗ-1, 77-РВК. | До 05.09.2022 | Михайлів Ю.І. | |
6. | Забезпечити комплектування закладу освіти педагогічними кадрами. | До 01.09.2022 | Ліпіцька М.І | |
7. | Розподілити, погодити з профспілковим комітетом та затвердити тижневе навантаження педагогічних працівників на 2022/2023 навчальний рік. | До 01.09.2022 | Ліпіцька М.І Михайлів Ю.І. | |
8. | Узгодити розклад занять на 2022/2023 навчальний з Держпродспоживслужбою | До 01.09.2022 | Ліпіцька М.І | |
9. | Забезпечити нормативне збереження та ведення особових справ учнів по класах. | Упродовж 2022/2023 навчального року | Секретар Класні керівники | |
10. | Забезпечити нормативне збереження класних журналів, обліку роботи гуртків, факультативів, індивідуального навчання. | Упродовж 2022/2023 навчального року | Михайлів Ю.І. | |
11. | Провести інструктивно-методичну нараду педагогічних працівників щодо ведення ділової документації. | 31.08.2022 | Керівники ШМО | |
12. | Провести шкільний огляд навчальних кабінетів щодо підготовки до нового навчального року. | 05.08.2022 | Ліпіцька М.І Михайлів Ю.І. Федченко А.Ю. | |
13. | Провести урочисті святкування Дня знань | 01.09.2022 | Лазаревич О. Г. | |
14. | Провести перший тематичний урок. | 01.09.2022 | Класні керівники | |
15. | Забезпечити проведення медичних оглядів працівників та учнів закладу до початку навчального року. | До 01.09.2022 | Сестра медична | |
16. | Затвердити правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників закладу на 2022/20223навчальний рік. | До 01.09.2022 | Ліпіцька М.І |
2.1.2. Фінансово-господарська робота, зміцнення матеріально-технічної бази школи
Фінансово-господарську діяльність у 2022/2023 навчальному році направити на:
створення комфортного, безпечного освітнього середовища;
підтримку у робочому стані систем життєзабезпечення школи (електро-, водо забезпечення, каналізаційна система);
підтримання в належному стані меблів, обладнання тощо;
придбання необхідного обладнання, ТЗН, меблів для кабінетів;
виконання плану поточного ремонту шкільних приміщень.
На виконання вищевказаних завдань, необхідно:
забезпечити раціональне та ефективне використання бюджетних асигнувань;
залучати позабюджетні кошти шляхом оренди вільних приміщень, надання додаткових освітніх послуг, спонсорської допомоги;
брати участь у міні-прєктах місцевого та обласного рівнів;
забезпечити виконання заходів, що зазначені у додатку №1.
2.1.3. Забезпечення вимог з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки
2.1.3.1. Охорона праці у закладі освіти
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний | Відмітка про виконання |
1. | Організація роботи щодо забезпечення нормативно-правових аспектів | |||
1.1. | Організувати роботу щодо систематизації та вивчення нормативних документів з питань охорони праці, охорони життя і здоров’я працівників закладу освіти, а саме: – Закон України “Про охорону праці”; – Закон України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”; – Закон України “Про освіту”, ст.ст. 3, 17, 24, 51, 53; – Закон України “Про загальну середню освіту” ст.ст. 5, 22, 38; – Закон України “Про пожежну безпеку”; – Закон України від 05.07.2001 № 2586 “Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз”; – Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загаль-ноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, Київ – 2001; – Постанова Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 “Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру”; – наказ Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15 “Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою”; – наказ Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 № 304 “Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України”; – наказ Міністерства освіти і науки України від 27.12.2017 № 1222 “Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці у закладах загальної середньої освіти – наказ Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 “Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах”; | серпень | Михайлів Ю.І. | |
2. | Забезпечення видання наказів. | серпень січень | Михайлів Ю. І. | |
2.1. | “Про організацію чергування адміністрації, вчителів та учнів школи”. | серпень | Михайлів Ю. І. | |
2.2. | “Про призначення відповідальних осіб з питань охорони праці в 2022/2023 навчальному році”. | серпень | Михайлів Ю. І. | |
2.3. | “Про організацію роботи з питань охорони праці в школі у 2022/2023 навчальному році”. | серпень | Михайлів Ю. І. | |
2.4. | «Про затвердження інструкцій з охорони праці» (за необхідності) | серпень | Михайлів Ю. І. | |
2.5. | “Про призначення відповідальних осіб з протипожежної безпеки у 2022/2023 навчальному році”. | серпень | Федченко А.Ю. | |
2.6. | “Про організацію роботи з протипожежної безпеки в школі у 2022/2023 навчальному році”. | вересень | Федченко А.Ю. | |
2.7. | “Про призначення відповідального за організацію та проведення обов’язкових медичних оглядів та медичне обстеження працівників школи ”. | квітень | Ревенко О. Ю. | |
2.8. | «Про відзначення тижня охорони праці в школі”. | червень | Михайлів Ю. І. | |
2.9. | Про підсумки роботи з охорони праці і безпеки життєдіяльності в школі у 2021/2022 навчальному році”. | серпень січень | Михайлів Ю. І. | |
5 | Організація роботи медичного кабінету | |||
5.1. | Забезпечити роботу медичного кабінету з обладнанням відповідно до нормативних вимог та забезпеченням медикаментами. | протягом року | Федченко А.Ю. | |
5.2. | Сприяти кадровому забезпеченню медичним персоналом. | протягом року | Ліпіцька М. І. | |
5.3. | Забезпечити проведення медичних оглядів працівників школи, облік та збереження особових медичних книжок працівників закладу освіти. | згідно графіку | Ревенко О. Ю. | |
6. | Забезпечення матеріально-технічної бази школи | |||
6.1. | Організувати роботу щодо забезпечення закладу освіти наочністю, посібниками, нормативно-законодавчими актами з питань охорони праці. | протягом року | Михайлів Ю. І. | |
6.2. | Забезпечити готовність всіх шкільних приміщень до початку нового навчального року відповідно до нормативів з метою підписання акту прийняття школи. | до 01.09. | Михайлів Ю. І. | |
6.3. | Провести аналіз існуючої матеріально-технічної бази закладу освіти, скласти план заходів щодо виконання необхідних робіт. | до 01.12. | Федченко А.Ю. | |
6.4. | Визначити об’єкти, які знаходяться в аварійному стані, скласти дефектні акти. | до 01.10. | Федченко А.Ю. | |
6.5. | Забезпечити перевірку лічильників тепла, гарячої та холодної води згідно графіку, підготувати акти щодо готовності приладів обліку енергоносіїв, водопостачання. | до 01.09. | Федченко А.Ю. | |
6.6. | Підготувати всі інженерні системи (опалення, холодного та гарячого водопостачання) до нового навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період згідно графіку. | до 01.09. | Федченко А.Ю. | |
6.7. | Привести у належний стан всі підсобні приміщення, теплорамку, щитову, забезпечити їх надійне закриття. | до 01.09. | Федченко А.Ю. | |
6.8. | Підготувати план проведення капітального та профілактичного ремонту. | жовтень | Федченко А.Ю. | |
7. | Організація роботи щодо дотримання санітарно-гігієнічним норм | |||
7.1. | Здійснити перевірку дотримання санітарно-гігієнічних норм у закладі освіти за наступними критеріями: – природне та штучне освітлення, організація зорової роботи учнів; – повітряно-тепловий режим; – водопостачання та каналізація; – вентиляція та опалення; – обладнання основних та підсобних приміщень; – організація харчування; – організація медичного обслуговування; – санітарно-гігієнічне виховання; – самообслуговування. | листопад, червень | Ліпіцька М.І. | |
7.2. | Здійснювати контроль за санітарний станом харчоблоку, навчальних кабінетів і приміщеннями школи. | протягом року | учителі | |
7.3. | Забезпечити санітарно – гігієнічний порядок у класних кімнатах, спортивній залі, майстернях. | протягом року | зав. кабінетами | |
7.4. | Організувати санітарно-гігієнічне чергування учнів, вчителів, технічного персоналу в навчальних кабінетах та приміщеннях школи. Забезпечити своєчасне їх прибирання. | протягом року | класні керівники | |
7.5. | Своєчасно проводити огляд приміщень закладу: стелі, підлоги, сходів, вентиляційного обладнання, санітарно-технічних приладів. У разі необхідності готувати акти. | протягом року | Федченко А.Ю. | |
8. | Організація роботи з протипожежної безпеки | |||
8.1. | Здійснити забезпечення школи засобами протипожежної безпеки у необхідній кількості. | до 15.08. | Федченко А.Ю. | |
8.2. | Забезпечити дотримання заходів протипожежної безпеки в усіх приміщеннях школи | до 15.08. | Федченко А.Ю. | |
8.3. | Забезпечити виконання приписів пожежної інспекції. | протягом року | Федченко А.Ю. | |
8.4. | Перевірити й у разі потреби очистити складські приміщення від легкозаймистих предметів. | до 01.09. | Федченко А.Ю. | |
8.5. | Проводити інструктажі з пожежної безпеки з педагогічними та технічними працівниками школи | протягом року | Федченко А.Ю. |
2.1.3.2. Безпека життєдіяльності здобувачів освіти
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний | Відмітка про виконання |
Організація роботи щодо забезпечення нормативно-правових аспектів | ||||
1. | Організувати роботу щодо систематизації та вивчення нормативних документів, державних, програм з питань охорони життя і здоров’я учнів, запобігання всім видам дитячого травматизму, а саме: -Закон України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”; -Закон України “Про освіту”, ст.ст. 3, 17, 24, 51, 53; –Закон України “Про загальну середню освіту”ст.ст.5, 22, 38; –Закон України “Про охорону дитинства”; -Закон України “Про дорожній рух”; -Закон України “Про пожежну безпеку”; -Закон України “Про питну воду”; -Закон України від 05.07.2001 №2586 “Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз”. | вересень | Михайлів Ю.М. | |
2. | Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу. | вересень | Михайлів Ю.М. | |
3. | Постанова Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 №270 “Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру”. | вересень | Михайлів Ю.М. | |
4. | -Наказ Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 №15 “Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою”; -Наказ Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 №304 “Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях,підприємствах підпорядкованих Міністертву освіти і науки України”; -Наказ Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 №563 “Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти”; – Наказ Міністерства освіти і науки України від16 травня 2019 р. № 659 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 червня 2019 р. за № 612/33583 “Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу»; | вересень | Михайлів Ю.М. | |
Забезпечення видання наказів | ||||
5. | Наказ «Про організацію роботи з безпеки життєдіяльності та запобігання всім видам дитячого травматизму в 2022/2023 навчальному році”» | серпень | Михайлів Ю.М. | |
6. | Наказ «Про організацію чергування адміністрації, вчителів та учнів школи» | серпень | Михайлів Ю.М. | |
7. | Наказ «Про проведення профілактичних медичних оглядів школярів перед початком нового 2022/2023 навчального року» | серпень | Михайлів Ю.М. | |
8. | Наказ «Про порядок профілактичної роботи з питань запобігання всім видам дитячого травматизму та порядок обліку нещасних випадків» | серпень | Михайлів Ю.М. | |
9. | Наказ «Про організацію роботи з безпеки дорожнього руху» | серпень | Михайлів Ю.М. | |
10. | Наказ «Про уточнення порядку повідомлення, розслідування та обліку нещасних випадків, що сталися під час освітнього процесу в закладі освіти» | серпень | Михайлів Ю.М. | |
11. | Наказ «Про невідкладні заходи щодо збереження здоров’я учнів закладу освіти під час проведення занять з фізичної культури, предмету “Захист України” та позакласних спортивно-масових заходів | серпень | Михайлів Ю.М. | |
12. | Наказ «Про запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів під час осінніх шкільних канікул 2022/20223навчального року» | жовтень | Михайлів Ю.М. | |
13. | Наказ «Про організацію роботи щодо дотримання норм з протипожежної безпеки під час Новорічних та Різдвяних свят та новорічних канікул» | грудень | Михайлів Ю.М. | |
14. | Наказ «Про запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів під час проведення Новорічних і Різдвяних свят та зимових шкільних канікул 2022/2023 навчального року» | грудень | Михайлів Ю.М. | |
15. | Наказ «Про підсумки роботи педагогічного колективу школи з безпеки життєдіяльності, запобігання всім видам дитячого травматизму за І семестр 2022/2023 навчального року» | грудень | Михайлів Ю.М. | |
16. | Наказ «Про посилення профілактичної роботи з питань запобігання всім видам дитячого травматизму (за необхідності) | січень | Михайлів Ю.М. | |
17. | Наказ «Про проведення Тижня знаньз основ безпеки життєдіяльності» | березень | Михайлів Ю.М. | |
18. | Наказ «Про запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів під час весняних шкільних канікул 2022/2023 навчального року» | березень | Михайлів Ю.М. | |
19. | Наказ «Про запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів під час літніх шкільних канікул 2022/2023 навчального року» | травень | Михайлів Ю.М. | |
20. | Наказ «Про підсумки роботи педагогічного колективу школи з безпеки життєдіяльності, запобігання всім видам дитячого травматизму за ІІ семестр 2022/2023 навчального року» | травень | Михайлів Ю.М. | |
Організація роботи щодо профілактики різних видів захворювань | ||||
37. | Забезпечити дотримання протиепідемічного санітарно-гігієнічного режиму у класних кімнатах 1-10 класів та приміщеннях загального користування у школі | Упродовж 2022/2023 навчального року | Ревенко О. Ю. | |
38. | Забезпечити дотримання санітарно-гігієнічних вимог щодо питного режиму у їдальні, повітряно-температурного режиму у класних кімнатах та інших приміщеннях школи (щоденний моніторинг) | Упродовж 2022/2023 навчального року | Ревенко О. Ю. | |
39. | Проводити санітарно-просвітницьку роботу із учнями, батьками, працівниками школи щодо профілактики інфекційних захворювань, захворювання на грип, гострі респіраторні захворювання, необхідності вакцинації, захворювань на COVID-19 (із залученням спеціалістів) | Упродовж 2022/2023 навчального року | Ревенко О. Ю. | |
40. | Проводити щоденний моніторинг відвідування навчання учнями 1-11 класів із зазначенням причин відсутності | Упродовж 2022/2023 навчального року | Ревенко О. Ю. |
2.1.3.2.1. Заходи щодо організації літнього оздоровлення та відпочинку здобувачів освіти
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний | Відмітка про виконання |
1. | Систематично ознайомлювати батьків із зміною у нормативній базі з питань організації оздоровлення учнів | Упродовж 2022/2023 навчального року | Ліпіцька М.І | |
2. | Спланувати роботу школи щодо оздоровлення дітей влітку 2023 року | травень | Лазаревич О. Г. | |
3. | Організувати роботу пришкільного табору | червень | Лазаревич О. Г. | |
4. | Проводити виховні заходи, спрямовані на вироблення навичок здорового способу життя | Упродовж 2022/2023 навчального року | Лазаревич О. Г. | |
5. | Проводити просвітницьку роботу серед батьків про необхідність оздоровлення їхніх дітей | Упродовж 2022/2023 навчального року | Лазаревич О. Г. |
2.1.3.2.2. Заходи щодо організації медичного обслуговування здобувачів освіти
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний | Відмітка про виконання |
1 | Провести перевірку санітарного стану школи перед початком навчального року – освітлення, вентиляції, наявність обладнання в спортивному залі, харчоблоці, класах, майстернях. | До 28.08.2022 | Ревенко О. Ю. | |
2 | Підготовити медичний кабінет до роботи – забезпечити його вагою, ростоміром, кушеткою, таблицями для визначення гостроти зору,тонометром. | До 28.08.2022 | Ревенко О. Ю. | |
3 | Доповнити папку методичними рекомендаціями, наказами, інструкціями по медичному обслуговуванню школярів | До 28.08.2022 | Ревенко О. Ю. | |
4 | Скласти план роботи медичного персоналу школи на навчальний рік. | До 28.08.2022 | Ревенко О. Ю. | |
5 | Організувати проведення медогляду школярів. Визначити гостроту зору, слуху; ріст і вагу, АТ, встановити групу здоров’я, за станом здоров’я розподілити школярів на фізкультурні групи, дати рекомендації дітям з відхиленням стану здоров’я. | Упродовж 2022/2023 навчального року | Ревенко О. Ю. | |
6 | Заповнити в класних журналах листки здоров’я. | Грудень 2022 | Ревенко О. Ю. | |
7 | Проводити профілактику травматизму серед школярів. | Постійно | Ревенко О. Ю. | |
8 | Проводити амбулаторний прийом школярів. | Постійно | Ревенко О. Ю. | |
9 | Проводити контроль за фізичним вихованням школярів, відвідувати уроки фізкультури і заняття спортивних секцій | 1 раз на місяць | Ревенко О. Ю. | |
12 | Провести обстеження школярів 1-4 класів на гельмінтози і провести дегельмінтизацію. | 1 раз на рік згідно плану райСЕС | Ревенко О. Ю. | |
13 | Проводити контроль за санітарно-гігієнічними умовами навчання і виховання школярів (санітарний стан приміщення школи, класів, майстерень, санвузлів, температура, освітленя, правильна розстановка парт, станків). | Постійно | Ревенко О. Ю. | |
14 | Проводити контроль за харчуванням школярів (приготування страв, термін реалізації продуктів, миття посуду). | Постійно | Ревенко О. Ю. | |
15 | Проводити огляд персоналу харчоблоку на гнійничкові захворювання і відмічати в журналі «Здоров’я працівників харчоблоку». | Щоденно | Ревенко О. Ю. | |
16 | Проводити контроль за проходженням персоналом школи медичних оглядів. | 1 раз на рік | Ревенко О. Ю. | |
17 | Проведення санітарно-виховної роботи (проводити бесіди, читати лекції, випускати санітарні бюлетені на теми: – «Наркоманія», «Алкоголь», «СНІД» – «Туберкульоз» – «Короста та її попередження» – «Профілактика гепатиту А» – «Профілактика дифтерії» – «Поводження з отруйними речовинами», «Отруєння грибами, рослинами, ягодами», «Перша допомога при укусах змій, комах, тварин» – «Профілактика гельмінтозів» і т.д. | Упродовж 2022/2023 навчального року | Ревенко О. Ю. | |
18 | Організувати проведення з учнями та їх батьками бесід, лекцій, та інших заходів з метою профілактики різних видів захворювань, а саме: – гігієна та режим для школяра; – профілактика шлункових захворювань; – профілактика захворювань органів зору; – профілактика грипу та ГРЗ; – профілактика серцево-судинних захворювань; – профілактика захворювань опорно-рухової системи. | Упродовж 2022/2023 навчального року | Ревенко О. Ю. |
2.1.3.2.3. Заходи щодо організації харчування здобувачів освіти
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний | Відмітка про виконання |
1. | Розробити та затвердити режим і графік харчування дітей. | До 01.09.2022 | Козак Р. В. | |
2. | Розробити та затвердити правила поведінки в шкільній їдальні. | До 01.09.2022 | Михайлів Ю.І. | |
3. | Скласти та затвердити списки дітей, які потребують дієтичного харчування (із залученням медичних працівників). | До 01.09.2022 | Козак Р. В. | |
4. | Забезпечити організоване та якісне харчування учнів закладу освіти: | Упродовж 2022/2023 навчального року | Козак Р. В. | |
5. | Забезпечити учнів питною водою гарантованої якості | Упродовж 2022/2023 навчального року | Федченко А.Ю. | |
6. | Здійснювати облік харчування в журналі обліку харчування відповідно до відвідування учнів навчальних занять та обліку відвідування у класному журналі. | Упродовж 2022/2023 навчального року | Козак Р.В. |
2.1.3.4. Адаптація та інтеграція здобувачів освіти до освітнього процесу, професійна адаптація працівників
2.1.3.4.1. Заходи щодо адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний | Відмітка про виконання |
1 | Психологічний супровід адаптації учнів 1 класу до навчання у школі І ступеню (НУШ) | вересень | Практичний психолог | |
2 | Вивчення стану адаптації учнів 5 класу до навчання у школі ІІ ступеню | жовтень | Практичний психолог | |
4 | Психологічні спостереження за станом адаптації учнів 1 класу до навчання у школі | січень | Практичний психолог | |
5 | Вивчення стану адаптації учнів 9 класу до навчання у школі ІІ ступеню | березень | Практичний психолог | |
6 | Вивчення стану адаптації учнів 4 класу до навчання у школі ІІ ступеню | квітень | Практичний психолог | |
7 | Вивчення стану адаптації учнів 10 класу до випуску зі школи | квітень | Практичний психолог |
2.1.3.4.2. Заходи щодо адаптації педагогічних працівників до професійної діяльності
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний | Відмітка про виконання |
1 | 1. Робота Школи молодого учителя 2. Нормативно-правова база: Закони України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Положення про навчально-виховний заклад системи освіти, Концепція 12-річної середньої загальноосвітньої школи , нові Державні стандарти початкової , базової та загальної середньої освіти 3. Статут школи, правила внутрішнього розпорядку, техніка безпеки в навчальному закладі (бесіда, інструктаж) | Вересень | Михайлів Ю. І. | |
2 | 1. Ведення шкільної документації (практичне заняття) | Жовтень | Михайлів Ю. І. |
2.2. Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації
2.2.1. Заходи щодо запобігання будь-яких проявів дискримінації, булінгу в закладі.
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний | Відмітка про виконання |
Інформаційно-профілактичні заходи | ||||
16. | Тренінг для учнів 8-10 класів «Як не стати учасником булінгу» | листопад | Класні керівники 8-10 класів | |
18. | Проходження безкоштовного курсу «Недискримінаційний підхід у навчанні» на сайті EdEra, «Протидія та попередження булінгу в закладах освіти» (освітня платформа «PROMETHEUS») | Упродовж 2022/2023 навчального року | Класні керівники | |
19. | Круглий стіл для батьків «Поговоримо про булінг та кібербулінг» | Упродовж 2022/2023 навчального року | Класні керівники | |
20. | Міні – тренінг «Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті» | Грудень 2022 | Вч. інформатики | |
21. | Круглий стіл для педколективу «Безпечна школа. Маски булінгу» | Листопад 2022 | Психолог | |
22. | Робота консультпункту «Скринька довіри» | Упродовж 2022/2023 навчального року | Психолог | |
23. | Години відвертого спілкування за участю представників Національної поліції «Не допускай проявів булінгу над собою. Допоможи другу» | Листопад 2022 року, квітень 2022 року | Класні керівники | |
24. | Ознайомлення учасників освітнього процесу з програмою «Вирішення конфлікту мирним шляхом. Базові навички медіації» | Упродовж 2022/2023 навчального року | Психолог | |
25. | Проведення відеолекторіїв у співпраці з представниками міської соціальної служби | Упродовж 2022/2023 навчального року | Психолог | |
26. | Проведення моніторингу безпечності та комфортності закладу освіти шляхом анкетування | Упродовж 2022/2023 навчального року | Психолог | |
27. | Проведення заходів в рамках тематичного тижня «Тиждень дитячих мрій та добрих справ» | Листопад 2022 | Психолог | |
Години психолога спрямовані на запобігання та протидію булінгу | ||||
28. | Година спілкування «Агресія як прояв насильства» | листопад | Психолог | |
29. | Бесіда «Конфлікт та його наслідки» | лютий | Психолог | |
30. | Розвивальне заняття «Я та інші» | березень | Психолог | |
31. | Година спілкування «Кібербулінг як проблема порушення прав людини» | грудень | Психолог | |
32. | Заняття з елементами тренінгу «Обери безпечний шлях» | січень | Психолог | |
33. | Тренінг «Безпечний інтернет» | квітень | Психолог | |
34. | Розвивальне заняття «Як приборкати власних драконів» | травень | Психолог |
2.2.2. Зв’язки з громадськістю
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний | Відмітка про виконання |
1 | Вивчити особливості психологічного клімату в сім’ях учнів 4-х класів та виступити з інформацією на батьківських зборах: «Сімейний мікроклімат очима дитини». | Квітень | Психолог | |
2 | Індивідуальна консультація батьків з питань виховання, навчання сімейних стосунків. | Упродовж навчального року | Психолог | |
3 | Робота з батьками Групова консультація: «Режим дня – запорука успішного навчання першокласника. Як допомогти дитині в навчанні»? Групова консультація: «Причини навчальних труднощів школярів», «Як підготувати дитину до школи». Виступ: «Малюк пішов до школи» Виступ: «Адаптація першокласника до школи» Виступ: «Вікові особливості дітей молодшого шкільного віку» Виступ: «Стилі взаємовідносин в сім’ї, роль сім’ї у вихованні особистості» Виступ: «Правила батьківської поведінки в організації навчання» | Вересень Грудень | Психолог | |
4 | Провести заочне анкетування батьків учнів 5-х класів з метою вивчення характеру труднощів періоду адаптації до навчання. | Жовтень | Психолог | |
5 | Батьківські збори: – Виступ «Адатація учнів до шкільного середовища» | Листопад | Психолог | |
6 | Робота з батьками ( консультація) діти, що стоять на обліку (пияцтво, тютюнопаління), мають сімейні труднощі у вихованні. | Упродовж навчального року | Психолог | |
7 | Взаємодія з органами виконавчої влади та громадським самоврядуванням. | Упродовж навчального року | Психолог | |
8 | Співпраця з медпрацівниками | Упродовж навчального року | Психолог | |
9 | Взаємодія з недержавними громадськими організаціями. | Упродовж навчального року | Психолог |
2.3. Організація індивідуального навчання дітей з особливими освітніми потребами
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний | Відмітка про виконання |
1. | Оформлення документації щодо організації роботи за індивідуальною формою навчання для дітей з особливими освітніми потребами | Серпень | Михайлів Ю. І. | |
2. | Надання довідок ЛКК, ОПМПК, заяв батьків для організації навчання за індивідуальною формою. | Серпень | Михайлів Ю. І. | |
3. | Подання для організації навчання дітей з особливими освітніми потребами за індивідуальною формою до відділу освіти | Серпень | Михайлів Ю. І. | |
4. | Наказ про організацію навчання за індивідуальною формою | Серпень | Михайлів Ю. І. | |
5. | Затвердження індивідуального навчального плану та навчальних програм | Серпень | Михайлів Ю. І. | |
6. | Затвердження складу педагогічних працівників, які здійснюватимуть навчання за індивідуальною формою дітей з особливими освітніми потребами | Серпень | Михайлів Ю. І. | |
7. | Складання розкладу навчальних занять та погодження його з батьками дитини з особливими освітніми потребами | Серпень | Михайлів Ю. І. | |
8. | Затвердження календарних планів вчителів предметників | До 03.09.2022 | Михайлів Ю. І. | |
9. | Батьківські збори, з метою роз’яснення особливостей організації роботи з дітьми з особливими освітніми проблемами за індивідуальною формою навчання | Серпень | Михайлів Ю. І. | |
10 | Виконання навчального плану, оформлення шкільної документації | Грудень, травень | Вчителі предметники | |
11 | Планування роботи за предметами (календарні, поурочні плани) | Серпень січень | Вчителі предметники | |
12 | Контроль за організацією роботи з дітьми з особливими освітніми проблемами за індивідуальною формою навчання | постійно | Михайлів Ю. І. | |
13 | Узагальнення роботи за індивідуальною формою навчання | Грудень, травень | Михайлів Ю. І. | |
14 | Аналіз, контроль, розгляд питань на нарадах та моніторинг рівня навчальних досягнень учнів , які навчаються за індивідуальною формою навчання | Грудень | Михайлів Ю. І. | |
15 | Спільна робота з інклюзивним ресурсним центром по організації навчання дітей з особливими освітніми потребами | Березень-квітень | Михайлів Ю. І. |
2.4. Організація роботи шкільної бібліотеки як простору інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу
Робота з читачами щодо формування і задоволення їхніх читацьких потреб.
№ | Зміст | Клас | Термін виконання | Виконавці |
1 | Екскурсії до бібліотеки | 1-4 | Вересень | Бібліотекар, вихователі |
2 | Цикл інформаційних бесід щодо правил користування книгою, поведінка в бібліотеці, тощо | 5-10 | Протягом навчал. року | Бібліотекар, вихователі |
3 | Дні інформування про нові надходження | Протягом року | Бібліотекар | |
4 | Упорядкування підручників, художньої літератури, періодичних видань після ремонту бібліотеки | Протягом навчал. року | Бібліотекар | |
5 | Перегляд застарілої літератури. Списання згідно вимог. | 1-10 | Січень- Червень | Бібліотекар |
Індивідуальна робота з читачами
6 | Проведення рекомендаційних бесід з учнями під час видачі літератури | 1-10 | Протягом навчал. року | Бібліотекар |
7 | Консультації щодо вибору книги | 1-10 | Протягом навчал.року | Бібліотекар |
8 | Бесіди про прочитану книгу | 1-10 | Протягом навчал. року | Бібліотекар |
9 | Робота з довідковою літературою(енциклопедією, словники) | 1-10 | Протягом навчал.року | Бібліотекар |
Взаємодія бібліотеки з педагогічним колективом
10 | Забезпечення навчального процесу необхідною літературою | Протягом навчал. року | Бібліотекар | |
11 | Інформування вчителів про нові підручники, посібники , методичні матеріали | Протягом навчал. року | Бібліотекар | |
12 | Спільна робота бібліотекаря та педагогічного колективу щодо збереження фонду підручників | Протягом навчал. року | Бібліотекар | |
13 | Огляд та вибір літератури для позакласного читання та виховних годин | Протягом навчал. року | Бібліотекар, вихователі | |
14 | Інформаційна допомога при підготовці масових заходів | Протягом навчал. року | Бібліотекар | |
15 | Огляд педагогічних газет та журналів | Протягом навчал. року | Бібліотекар | |
16 | Огляд і підбір літератури до Свят | Протягом навчал.року | Бібліотекар |
Масова робота з популяризації літератури
17 | Екскурсії для учнів початкових класів, ознайомлення з роботою бібліотеки | 1-2 | Вересень | Бібліотекар |
18 | Тематичні виставки до пам’ятних , знаменних подій : | Протягом року | Бібліотекар | |
18.1 | День Знань | Вересень | Бібліотекар | |
18.2 | Міжнародний день грамотності | Вересень | Бібліотекар | |
18.3 | Видатні письменники народжені осінню ( Сухомлинський В.О,І Карпенка -Карого., Грабовський П.А.,О. Вишня) | Вересень- Листопад | Бібліотекар | |
18.4 | День працівників Освіти | Жовтень | Бібліотекар | |
18.5 | День Захисника України | Жовтень | Бібліотекар | |
18.6 | Міжнародний день Шкільних Бібліотек | Жовтень | Бібліотекар | |
18.7 | Виставка до дня Осені | Жовтень- Листопад | Бібліотекар | |
18.8 | День пам’яті жертв Голодомору | Листопад | Бібліотекар | |
18.9 | Свято Миколая | Грудень | Бібліотекар | |
18.10 | Різдвяні свята | Січень | Бібліотекар | |
18.11 | День Соборності, Героїв Крут | Січень | Бібліотекар | |
18.12 | День Валентина | Лютий | Бібліотекар | |
18.13 | Міжнародний день рідної мови | Лютий | Бібліотекар | |
18.14 | 8 Березня | Березень | Бібліотекар | |
18.15 | “Наш Кобзар” | Березень | Бібліотекар | |
18.16 | “Леся Українка” | Березень | Бібліотекар | |
18.17 | Великдень | Квітень | Бібліотекар | |
18.18 | День Матері | Травень | Бібліотекар | |
18.19 | День вишиванки | Травень | Бібліотекар | |
19 | Естетичне оформлення приміщення бібліотеки | Протягом навчальн. року | Бібліотекар |
Робота з батьками
20 | Інформування батьків про читання книг учнями, правила користування підручниками,культуру читання | Протягом року | Бібліотекар | |
21 | Оновлення книжкової полички” На допомогу батькам” в міру надходження літератури | Протягом року | Бібліотекар |
Інформаційна та довідково — бібліографічна робота
22 | Упорядкування картотеки газетно-журнальних статей | Протягом року | Бібліотекар | |
23 | Редагування каталогів підручників, художньої та методичної літератури | Протягом року | Бібліотекар | |
24 | Звіряння облікові документи у бухалтерії | Двічі на рік | Бібліотекар | |
25 | Облік бібліографічних довідок | Протягом року | Бібліотекар |
Формування бібліотечного фонду
26 | Обробка та облік нових надходжень | Протягом року | Бібліотекар | |
27 | Організація фонду | Протягом року | Бібліотекар | |
28 | Вилучення та списання з балансу застарілих документів згідно нормативним документам | Протягом року | Бібліотекар | |
29 | Збереження книжкового фонду (дрібний ремонт книг) | Протягом року | Бібліотекар | |
30 | Оформити заявки на передплату періодичних видань | Жовтень- Грудень | Бібліотекар |
Робота з фондом підручників
31 | Зробити замовлення на отримання потрібних книг | 1-10 | Вересень | Бібліотекар |
32 | Через вчителів та вихователів забезпечити учнів підручниками | 1-10 | Вересень | Бібліотекар |
33 | Організувати збір підручників наприкінці навчального року | Травень- червень | Бібліотекар | |
34 | Обробка, облік та розміщення нових надходжень підручників | Протягом навчал. року | Бібліотекар |
Р о з д і л ІІІ
3. ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
3.1. Організація методичної роботи педагогічних працівників
Методична робота як система цілеспрямованої, теоретичної, практичної, колективної та індивідуальної діяльності педагогів спрямована на підвищення педагогічної мобільності та професійної майстерності вчителів в усіх аспектах дає можливість виділити традиційно притаманні їй основні функції:
діагностичну, яка дає можливість виявити розрив між рівнем компетентності та вимогами до професійної діяльності вчителя на рівні встановлених державних стандартів;
відновлюючу, яка передбачає поповнення та поглиблення знань відповідно до змін у змісті освіти;
коригуючу, яка передбачає внесення змін до науково-методичної інформації з урахуванням нових психолого-педагогічних теорій до потреб кожного вчителя;
компенсаційну, яка сприяє оновленню знань і вмінь педагогів відповідно до потреб життя, формуванню професійної мобільності педагогів;
прогностичну (випереджуючу), яка вимагає визначення знань та вмінь, необхідних педагогам у майбутньому;
моделюючу, яка забезпечує розроблення перспективи та орієнтирів педагогічної діяльності;
У 2022/2023 навчальному році методична робота школи спрямована на реалізацію проблемної теми: «Формування інноваційного освітнього середовища для учнів з ООП на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризма»
Для вирішення цієї проблеми поставлені такі завдання :
наукова підготовка педагогів;
оволодіння інноваційними формами та методами навчання;
пізнання вікових та психологічних особливостей учнів;
оволодіння системою моніторингу результативності своєї педагогічної діяльності кожним вчителем та планування подальшої роботи, направленої на підвищення професійної майстерності;
вивчення та застосування нових навчальних планів, програм, підручників, посібників тощо;
діагностика та створення банку даних професійної підготовки педагогів;
забезпечення високого наукового та методичного рівня навчання;
удосконалення форм роботи по запровадженню нетрадиційних форм і методів організації навчання, інноваційних технологій та передового педагогічного досвіду;
заохочування та залучення вчителів до науково-дослідницької та експериментальної роботи;
активізація співробітництва вчителя й учня на уроках, направлених на розвиток самостійної праці школяра;
активізація роботи школи молодого вчителя;
активізація роботи методичних кафедр та творчих груп вчителів з актуальних питань навчально-виховного процесу;
забезпечення методичною радою надання допомоги вчителям з питань реформування школи, зв’язаних з впровадженням 12-бальної системи оцінювання навчальних досягнень учнів, тематичним оцінюванням та впровадження тестування як засобу підвищення ефективності навчання та контролю;
розширення ділових контактів з вищими навчальними закладами міста;
підвищення практичної спрямованості у роботі методичної ради;
активізація роботи учителів з метою розвитку природних здібностей школярів, творчої співпраці вчителя й учня та залучення до роботи в Малій академії наук;
введення в навчальний процес комп’ютерно – орієнтованих технологій, інструментів дистанційного навчання;
організація, інформаційно – методичне і нормативно-правове супроводження роботи з метою реалізації нормативно-законодавчих документів та регіональних програм з питань соціального захисту дітей.
З метою удосконалення особистісно орієнтованого спрямування усіх аспектів освітнього процесу, підвищення рівня педагогічної майстерності визначити, як основні, наступні форми методичної роботи:
Колективні форми роботи:
педагогічна рада;
методична рада;
методична оперативна нарада;
методичне об’єднання;
творчі групи (лабораторії) по впровадженню інноваційних технологій;
групи педагогів (методичні студії): «Педагог-майстер», «Педагог-професіонал», «Педагог-початківець»,
методичні івенти;
психолого – педагогічні семінари;
педагогічні виставки;
Індивідуальні форми роботи:
методичні консультації;
співбесіди;
наставництво;
робота над методичною темою;
атестація;
курси підвищення кваліфікації;
творчі звіти;
самоосвіта вчителів;
участь у професійних конкурсах;
аналіз уроків; участь у методичних івентах.
Для забезпечення безперервності навчання педагогів, опанування ними новітніх педагогічних технологій та вирішення проблеми, поставленої педагогічним колективом школи, організувати роботу в таких напрямках:
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний | Відмітка про виконання |
СЕРПЕНЬ | ||||
1 | Співбесіда з учителями з метою визначення готовності до роботи в новому навчальному році (знання вимог стандарту освіти, навчальних програм, наявність навчально-методичного забезпечення з предмета) | 25.08 | Михайлів Ю. І. | |
2 | Уточнення списків учителів для курсів підвищення кваліфікації | 26.08 | Михайлів Ю. І. | |
3 | Проведення установчої методичної наради вчителів-предметників та вчителів початкових класів: • методика проведення першого уроку; • інструктаж щодо ведення і заповнення класних журналів; • про виконання єдиних вимог до усного і писемного мовлення учнів; • організація календарно-тематичного планування на І семестр 2022/2023 навчального року | 26.08 | Михайлів Ю. І. | |
4 | Участь в огляді готовності кабінетів до початку нового навчального року | 03.08 | Педагоги | |
5 | Засідання педагогічної ради | 25-31.08 | ЛіпіцькаМ.І | |
6 | Засідання методичної ради | 28.08. | Михайлів Ю. І. | |
7 | Засідання методичних об’єднань | 31.08. | Керівники ШМО | |
ВЕРЕСЕНЬ | ||||
1 | Контроль нормативності затвердження календарно-тематичного планування учителями | 02.09. | Михайлів Ю. І. | |
2 | Контроль нормативності заповнення сторінок класних журналів, особових справ, журналів ТБ | 02.09. | Михайлів Ю. І. | |
3 | Контроль нормативності поурочного планування учителів | 02.09. | Михайлів Ю. І. | |
4 | Виготовлення вчителями наочності і дидактичного матеріалу | Упродовж місяця | Педагоги | |
ЖОВТЕНЬ | ||||
1 | Засідання методичної ради | 01.10. | Михайлів Ю. І. | |
2 | Засідання ШМО | 02.10 | Силаічева Л.М. | |
3 | Засідання педагогічної ради школи | 22.10 | ЛіпіцькаМ.І | |
ЛИСТОПАД | ||||
1 | Атестація педагогічних працівників | Упродовж місяця | Михайлів Ю. І. | |
2 | Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників | Упродовж місяця | Михайлів Ю. І. | |
3 | Обмін досвідом роботи. Взаємовідвідування уроків. | Упродовж місяця | Педагоги | |
4 | Контроль стану викладання предметів (за окремим планом) | 24.12. | Михайлів Ю. І. | |
ГРУДЕНЬ | ||||
1 | Контроль стану викладання предметів (за окремим планом) | 24.12. | Михайлів Ю. І. | |
2 | Предметні тижні (за окреми планом) | Упродовж місяця | Педагоги | |
3 | Контроль стану виконання навчальних програм | 24.12. | Педагоги | |
4 | Контроль стану ведення ділової документації вчителя | 24.12. | Михайлів Ю. І. | |
5 | Аналіз якості навчальних досягнень учнів за І семестр. | 24.12. | Михайлів Ю. І. | |
СІЧЕНЬ | ||||
1 | Затвердження календарно-тематичного планування на ІІ семестр | До 10.01. | Педагоги | |
2 | Засідання методичної ради | ЛіпіцькаМ.І | ||
3 | Засідання педагогічної ради | |||
ЛЮТИЙ | ||||
1 | Слухання досвіду роботи учителя української мови Лісової С. С. | Михайлів Ю. І. | ||
2 | Засідання педагогічної ради | ЛіпіцькаМ.І | ||
3 | Засідання ШМО | Керівники ШМО | ||
4 | Фестиваль відкритих уроків | Упродовж місяця | Михайлів Ю. І. | |
5 | Атестація педагогічних працівників | Упродовж місяця | Михайлів Ю. І. | |
БЕРЕЗЕНЬ | ||||
1 | Підведення підсумків атестації педагогічних працівників. Творчі звіти вчителів. | Михайлів Ю. І. | ||
2 | Підвищення кваліфікації педагогічних працівників | Упродовж місяця | Михайлів Ю. І. | |
3 | Взаємовідвідування уроків | Упродовж місяця | Педагоги | |
КВІТЕНЬ | ||||
1 | Атестація педагогічних працівників комісією ІІ рівня відділу освіти | Михайлів Ю. І. | ||
3 | Засідання педагогічної ради | ЛіпіцькаМ.І | ||
4 | Засідання ШМО | Керівники ШМО | ||
ТРАВЕНЬ | ||||
1 | Засідання ШМО | Кер ШМО | ||
2 | Засідання методичної ради | Михайлів Ю. І. | ||
3 | Засідання педагогічної ради | ЛіпіцькаМ.І |
3.1.1. Організація роботи методичної ради закладу освіти
Основні завдання методичної ради школи:
реалізувати задачі методичної роботи;
направляти та контролювати роботу методичних об’єднань, творчої групи (лабораторії), груп педагогів (методичних студій), школи молодого вчителя;
коригуєвати роботу щодо підвищення професійної майстерності педагогів школи;
визначати проблематику та розроблювати програму науково – теоретичні та методичні івенти;
займатись розробкою основної методичної теми.
У 2022/2023 навчальному році роботу методичної ради школи спрямувати на реалізацію наступних завдань:
безперервність освіти педагогічних працівників;
постійний пошук передового педагогічного досвіду та його впровадження;
сформованість установки вчителів на реалізацію провідного дидактичного принципу – доступності навчального матеріалу;
осмислення, аналіз і перебудова власного досвіду, порівняння своєї діяльності з досвідом інших учителів і досягнень педагогічної науки;
обґрунтування вибору навчального матеріалу та методичних форм і прийомів;
ступінь засвоєння вчителем значущості методичної теми, над якою працює він особисто, методичне об’єднання, творча група, свого місця в її вирішенні;
координація діяльності методичних об’єднань та інших структурних підрозділів;
розробка основних напрямків методичної роботи;
формування цілей та завдань методичної служби;
забезпечення методичного супроводження навчальних програм, розробка авторських програм та дидактичного матеріалу;
організація інноваційної діяльності, яка направлена на опанування новітніх педагогічних технологій, розробки авторських програм;
організація консультування педагогічних працівників з питань удосконалення педагогічної майстерності, методики проведення різних видів занять;
організація роботи щодо вивчення та узагальнення педагогічного досвіду;
пожвавлення науково-дослідницької роботи педагогічних працівників;
участь в атестації педагогічних працівників;
професійне становлення молодих вчителів;
співробітництво з іншими ЗЗСО, науковцями міста та області;
впровадження комп’ютерних технологій в освітній процес.
Основні напрямки діяльності методичної ради:
аналіз рівня навчальних досягнень учнів з базових дисциплін;
експертиза навчально-методичних посібників та дидактичних матеріалів з навчальних дисциплін;
організація роботи з опанування освітніми технологіями;
обговорення методики проведення окремих видів навчальних занять та зміст дидактичних матеріалів до них;
організація науково-дослідницької роботи учнів;
використання інформаційних технологій;
удосконалення навчально-матеріальної бази школи;
вивчення досвіду роботи методичних об’єднань;
розробка положень про проведення шкільних конкурсів, олімпіад, турнірів, фестивалів.
Тематика засідань методичної ради
на 2022/2023 навчальний рік
№ з/п | Заходи | Термін | Відповідальний | Відмітка про виконання |
Засідання № 1 | ||||
1 2 3 4 5 6 | Про підсумки методичної роботи у 2021/2022 навчальному році. Основні напрямки і завдання методичної роботи на 2022/2023 навчальний рік. Про організований початок 2022/2023 навчального року Організація роботи педколективу над реалізацією методичної теми школи у 2022/2023 навчальному році. Про затвердження планів роботи методичної ради, методичного кабінету, методичних об’єднань вчителів-предметників, творчої групи (лабораторї), груп педагогів (методичних студій) на 2022/2023 навчальний рік. Про ведення шкільної документації вчителя. Про реалізацію концепції Нової української школи у 1-4-х класах. | серпень | Михайлів Ю. І. | |
Засідання № 2 | ||||
1 2 | Про організацію роботи по підвищенню педагогічної майстерності, вивченню і узагальненню педагогічного досвіду Про проходження атестації педпрацівниками школи у 2022/2023 навчальному році | вересень | Михайлів Ю. І. | |
Засідання № 3 | ||||
1 | Про організацію і проведення предметних тижнів | жовтень | Михайлів Ю. І. | |
Засідання № 4 | ||||
1 | Про участь учителів школи у Фестивалі «добрих практик» | січень | Михайлів Ю.І. | |
1 2 3 | Про підсумки атестації учителів у 2022 році. Про хід і результати підвищення кваліфікації учителів у 2022/2023 навчальному році Про організоване закінчення 2022/2023 навчального року. | Квітень | Михайлів Ю.І. | |
Засідання №6 | ||||
1 2 | Про підсумки методичної роботи за 2022/2023 навчальний рік та проект плану роботи методичної ради на 2023/2024 навчальний рік Про підсумки роботи: · шкільних методичних обєднань; · груп педагогів (методичних студій); | травень | Михайлів Ю.І. |
3.1.3. Організація роботи методичних об’єднань закладу освіти
За змістом робота методичного об’єднання вчителів спрямована на поглиблення знань учителів з питань методики, педагогіки, психології, розвитку прогностично-аналітичних умінь. Протягом навчального року з вчителями проводиться різнорівнева методична робота, яка поєднує в собі колективні та індивідуальні форми.
В роботі методичного об’єднання приділяється велика увага:
вивчення та обговорення директивних та нормативних документів в галузі освіти;
планування роботи на навчальний рік;
обговорення навчальних програм;
заходи щодо посилення позитивної мотивації навчання учнів, підвищення якості знань та рівня навчальних досягнень учнів з навчальних базових дисциплін;
методична допомога молодим вчителям;
підвищення фахового рівня вчителів з урахуванням особистісних можливостей кожного вчителя;
використання форм продуктивного навчання, збільшення обсягів самостійних, творчих завдань;
надання методичної та науково-інформаційної допомоги секціям наукового товариства учнів;
індивідуальна робота з обдарованими та здібними дітьми з метою підготовки їх до предметних олімпіад, інтелектуальних конкурсів, захисту науково-дослідницької роботи в малої академії наук;
обговорення та підведення підсумків методичної роботи методичного об’єднання за І семестр, ІІ семестр, за навчальний рік;
затвердження змісту контрольних робіт, олімпіадних та конкурсних завдань;
аналіз контрольних робіт, зрізів знань, підсумків олімпіад та тематичного оцінювання;
стан позакласної роботи з предмету;
огляд новинок методичної літератури;
підсумки атестації вчителів;
організація повторення вивченого матеріалу в кінці навчального року, перевірка виконання навчальних програм;
творчий звіт молодих учителів, вчителів, які мають педагогічні звання, вчителів-наставників;
збагачення науково-методичного забезпечення за рахунок творчих внесків учителів школи, розширення видавницької діяльності.
№ з/п | Захід | Термін | Відповідальний | Відмітка про виконання |
1. | Організувати роботу методичних об’єднань вчителів-предметників: – вчителів початкової школи; | вересень | Михайлів Ю.І. | |
2. | Визначити методичну тему роботи кожного методичного об’єднання в межах методичної теми закладу. | вересень | керівники м/о | |
3. | Продовжити вивчення та обговорення директивних та нормативних документів Міністерства освіти і науки України, Департаменту науки і освіти Львівської обласної державної адміністрації, відділу освіти | протягом року | керівники методичних об’єднань | |
4. | Продовжити роботу методичних об’єднань щодо забезпечення належних умов впровадження «Концепції Нової української школи» та “Концепції профільного навчання в старшій школі”. | протягом року | керівники методичних об’єднань | |
5. | Продовжити вивчення та обговорення постанов Кабінету Міністрів України про затвердження Державного стандарту початкової, базової і повної загальної середньої освіти Типових освітніх програм І,ІІ, ступенів навчання. | протягом року | керівники методичних об’єднань | |
6. | Опрацювати інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання базових дисциплін, перелік навчальних підручників та посібників, рекомендованих до використання у 2022/2023 навчальному році. | до 10.09. | керівники методичних об’єднань | |
7. | Визначити теми самоосвіти та підвищення професійної майстерності вчителів в межах проблеми методичних об’єднань. | вересень | керівники м/о | |
8. | Поновити карти даних професійної підготовки вчителів методичних об’єднань. | вересень | керівники м/о | |
9. | Скласти, погодити та подати на погодження календарно-тематичне планування вчителів-предметників щодо викладання навчальних предметів на 2022/2023 навчальний рік. | вересень, січень | керівники методичних об’єднань | |
10. | Проводити засідання методичних об’єднань вчителів, інструктивно-методичні наради (за планами роботи методичних об’єднань). | 4 рази на рік | керівники м/о | |
11. | Брати активну участь у науково-методичних заходах школи, міста, області. | протягом року | Михайлів Ю.І. | |
12. | Організувати підготовку вчителів – членів методичного об’єднання до чергової атестації. Обговорити заходи надання методичної допомоги вчителям, які атестуються. | до 20.10. протягом року | керівники методичних об’єднань | |
13. | Підготувати навчально-методичну базу кабінетів до нового навчального року. Зробити паспортизацію кабінетів. Постійно поповнювати навчально-методичну базу кабінетів. | до 20.08. вересень, протягом року | керівники методичних об’єднань | |
14. | Організувати взаємовідвідування уроків вчителями методичних об’єднань. Скласти графіки взаємовідвідування уроків на І та ІІ семестри навчального року. | протягом року | керівники методичних об’єднань | |
15. | Організувати вивчення та обговорення сучасних методик, інноваційних технологій, передового досвіду викладання базових предметів. | протягом року | вчителі, керівники м/о | |
16. | З метою ознайомлення з новою методичною літературою та новинками періодичних видань організувати постійне співробітництво із шкільною бібліотекою. | протягом року | керівники м/о | |
17. | Узагальнити науково-теоретичну та методичну роботу методичних об’єднань за навчальний рік. Скласти звіт про організацію роботи методичних об’єднань за 2022/2023 навчальний рік. | травень | керівники методичних об’єднань |
Тематика засідань шкільних методичних об’єднань за напрямами у додатку №2.
3.1.4. Організація роботи з атестації педагогічних працівників
№ | Зміст роботи | Термін | Відповідальний | Відмітки про виконання |
1 | Створення атестаційної комісії | 05.09. | Ліпіцька М. І. | |
2 | Підготовка та видання наказу “Про проведення атестації педагогічних працівників у поточному році” | 19.10. | Ліпіцька М. І. | |
3 | Засідання атестаційної комісії з розгляду питань: · розподіл функціональних обов’язків між членами атестаційної комісії; · планування роботи атестаційної комісії; · складання графіку засідання атестаційної комісії. | 15.09. | Ліпіцька М. І. | |
4 | Оформлення стенду з питань атестації педагогічних працівників | до 01.10. | Михайлів Ю. І. | |
5 | Опрацювання законодавчої, правової та нормативної документації з питань атестації педагогічних працівників | до 10.10. | Ліпіцька М. І. | |
6 | Прийом заяв від педагогічних працівників на чергову та позачергову атестацію, подання адміністрації (ради навчального закладу). | до 10.10. | Люта І. М. | |
7 | Засідання атестаційної комісії з розгляду питань: · уточнення списків педагогічних працівників, що атестуються. | до 12.10. | Ліпіцька М. І. Люта І. М. | |
8 | Закріплення членів атестаційної комісії за вчителями, які атестуються, для надання консультативної допомоги у підготовці й проведенні атестації. | 12.10. | Михайлів Ю. І. | |
9 | Складання планів індивідуальної підготовки і проведення атестації педагогів, які атестуються | жовтень | Люта І. М. | |
10 | Відвідування навчально-виховних заходів в ході вивчення системи і досвіду роботи педагогів, що атестуються (згідно з планами індивідуальної підготовки педагогічного працівника до атестації) | Листопад-березень | члени атестаційної комісії | |
11 | Засідання атестаційної комісії (за потребою) | до 10 березня | Ліпіцька М. І. | |
12 | Провести засідання педагогічної ради з розгляду атестаційних матеріалів. | до 15.03. | Ліпіцька М. І. | |
13 | Оцінювання системи і досвіду роботи педагога, що атестується, педагогічним колективом, учнями, батьками | до 17.03. | ||
14 | Проведення засідань методичних об’єднань з розгляду питань оцінювання діяльності педагогів, як тестуються, на підставі вивчення системи і досвіду їх роботи | до 17.03. | члени атест. комісії | |
15 | Оформлення атестаційних листів | до 17.03. | Люта І. М. | |
16 | Засідання атестаційної комісії з розгляду питань прийняття рішень щодо відповідності (присвоєння) кваліфікаційних категорій. Присвоєння (підтвердження) педагогічних звань, порушення клопотання перед атестаційними комісіями вищого рівня. | 20.03. | Ліпіцька М. І. | |
17 | Остаточне оформлення атестаційних листів за підсумками засідання атестаційної комісії | 27.03. | Люта І. М. | |
18 | Аналіз підсумків атестації педагогічних кадрів (педагогічна рада) | квітень | Ліпіцька М. І. | |
19 | Підготовка звітної та статистичної документації за підсумками атестації поточного навчального року | квітень-травень | Люта І.М. |
3.2. Виховний процес у закладі освіти
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний | Відмітка про виконання |
І. Тематичний період (вересень) Тема: «Люблю я край свій дорогий, що зветься України» Програма «Основні орієнтири виховання». Ціннісне ставлення до суспільства і держави). Мета: Виховання в учнів патріотизму та національної самосвідомості, почуття поваги та гордості до рідного краю, любові до культури свого народу, його традицій та звичаїв. | ||||
1. | Скласти та затвердити річний план виховної роботи школи на 2022/2023 навчальний рік | Серпень 2022 | Михайлів Ю. І. | |
2. | Проведення зустрічі з учнями 1-10-х класів щодо початку навчального року | 31.08.2022 | Класні керівники | |
3. | Провести консультації класних керівників, керівників гуртків з питань планування виховної роботи, дотримання Правил внутрішнього розпорядку в школі, Статуту школи | Серпень 2022 | Михайлів Ю. І. | |
4 | Погодити плани роботи вихователів. | вересень | Михайлів Ю. І. | |
5. | Погодити плани виховної роботи класних керівників на І семестр | Вересень 2022 | Михайлів Ю. І. | |
6. | Погодити плани роботи гуртків та секцій на І семестр | Вересень 2022 | Михайлів Ю. І. | |
7. | Погодити план роботи педагога-організатора на 2022/2023 навчальний рік | Вересень 2022 | Михайлів Ю. І. | |
8. | Розробити єдиний режим навчального закладу з урахуванням всіх аспектів навчально-виховної роботи | Вересень 2022 | Михайлів Ю. І. | |
9. | Скласти та погодити графік проведення: відкритих виховних заходів, виховних годин, роботи гуртків, проведення бесід з безпеки життєдіяльності | Вересень 2022 | Михайлів Ю. І. | |
10. | Скласти соціальний паспорт школи | Вересень 2022 | Михайлів Ю. І. | |
11. | Сформувати склад та спланувати роботу шкільної Ради профілактики | Вересень 2022 | Михайлів Ю. І. | |
12. | Провести класні збори з метою організації учнівського самоврядування в класах та школі | Вересень 2022 | Класні керівники | |
13. | Провести тематичні збори учнів по класах «Дотримання правил для учнів – обов’язок кожного школяра» | Вересень 2022 | Класні керівники | |
14. | Поновити класні куточки. Провести огляд класних куточків | Вересень 2022 | Класні керівники |
Р о з д і л ІV
УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
4.1.Контрольно-аналітична діяльність
4.1.1. Циклограма внутрішньошкільного контролю
Форма контролю | Класно-узагальнючий | Фронтальний | Персональний |
Вересень | Адаптація до навчання учнів 1-х класів шестирічного віку. | Аналіз початку навчального року; стан ведення шкільної документації (класні журнали, особові справи, журнали ТБ) | Робота молодих та новоприбулих вчителів. |
Жовтень | Наступність у навчанні учнів 5-х класів; | Робота молодих та новоприбу-лих вчителів. | |
Листопад | Проходження курсів підвищення кваліфікації | ||
Грудень | Наступність у навчанні учнів 10-го класу (контроль навчально-виховного процесу) | Підведення підсумків навчальних досягнень учнів за І семестр | Робота вчителів, які атестуються |
Січень | Адаптація до навчання учнів 1-х класів | Аналіз ведення шкільної документації (класні журнали, календарне та поурочне планування) | Узагальнення досвіду роботи учителя початкових класів Дячкіної В.Р. |
Лютий | Робота вчителів, які атестуються. | ||
Березень | Готовність до вибору подальшого навчання учнів 10- х класів. Готовність до випуску зі школи учнів 10-го класу | Аналіз ведення класних журналів | Робота вчителів, які атестуються. |
Квітень | Проходження курсів підвищення кваліфікації | ||
Травень | Готовність до навчання у школі ІІ ступеню учнів 4-х класів | Підведення підсумків роботи школи за рік (за всіма напрямками) | Робота молодих вчителів. |
Форма контролю | Тематичний | Аналітичний | Оглядовий |
Вересень | Контроль знань, умінь та навичок учнів 1-10 класів з української мови та математики | Аналіз стану календарного планування; Ведення особових справ. Стан ведення зошитів учнів з української мови. математики | |
Жовтень | Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів 5-10-х класів з інформатики | Підготовка вчителів до уроків (поурочне планування); учнів 3-5 класів. Стан ведення зошитів учнів початкових класів | |
Листопад | Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів 5-10-х класів з ураїнської мови та літератури | ||
Грудень | Контроль знань, умінь та навичок учнів 3-10 класів з української мови та математики; | Контроль викладання індивідуальних та групових занять, стан гурткової роботи | 9-10 класів; Контроль за веденням тематичного і семестрового обліку навчальних досягнень у класних журналах. |
Січень | Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів 5-10-х класів з основ здоров’я | Аналіз стану календарного планування на ІІ семестр навчального року. | |
Лютий | Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів 5-10-х класів з математики | Аналіз стану ведення зошитів учнів з української, російської, англійської мови. математики | |
Березень | Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів 5-10-х класів з української мови та літератури | Аналіз стану ведення зошитів учнів початкових класів | |
Квітень | Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів 5-10-х класів з історії, правознавства та громадянської освіти | ||
Травень | Контроль знань, умінь та навичок учнів 3-11класів з української мови та математики; | Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів 8-10-х класів з фізичної культури | Контроль за веденням тематичного, семестрового і річного обліку навчальних досягнень у класних журналах; ведення особових справ та журналів ТБ |
4.1.2. Оглядовий контроль
№ з/п | Захід | Термін | Відповідальний | Відмітка про виконання |
1 | Стан календарного планування; Ведення особових справ. Стан ведення зошитів учнів з української мови, математики | вересень | Михайлів Ю.І. | |
2 | Підготовка вчителів до уроків (поурочне планування); Стан ведення зошитів учнів початкових класів | жовтень | Михайлів Ю.І. | |
3 | Контроль за веденням класних журналів | листопад | Михайлів Ю.І. | |
4 | Контроль за веденням тематичного і семестрового обліку навчальних досягнень у класних журналах. | грудень | Михайлів Ю.І. | |
5 | Стан календарного планування на ІІ семестр навчального року. | січень | Михайлів Ю.І. | |
6 | Експрес-аналіз календарного та поурочного планування учителів | лютий | Михайлів Ю.І. | |
7 | Стан ведення зошитів учнів з української мови, математики | березень | Михайлів Ю.І. | |
8 | Стан ведення зошитів учнів початкових класів | квітень | Михайлів Ю.І. | |
9 | Контроль за веденням семестрового і річного обліку навчальних досягнень у класних журналах; ведення особових справ | травень | Михайлів Ю.І. |
4.2. Тематика засідань дорадчих колегіальних органів
4.2.1. ТЕМАТИКА ЗАСІДАНЬ ПЕДАГОГІЧНИХ РАД
СЕРПЕНЬ
ПЕДРАДА «ПІДСУМОК-ПЕРСПЕКТИВА»
1. Про підсумки діяльності школи у 2021/2022 навчальному році та завдання педагогічного колективу щодо підвищення якості освітнього процесу у 2022/2023 навчальному році.
Ліпіцька М. І.
Михайлів Ю. І.
Лопушанська Б. Я.
2. Про погодження річного плану та освітньої програми закладу на 2022/2023 навчальний рік.
Ліпіцька М. І.
Михайлів Ю. І.
Лопушанська Б. Я.
3. Про погодження плану роботи методичної ради школи на 2022/2023 навчальний рік
Ліпіцька М. І.
Михайлів Ю. І.
4. Про оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів у 2022/2023 навчальному році.
Ліпіцька М. І.
Михайлів Ю. І.
5. Про організацію індивідуальної форми навчання з учнями школи у 2022/2022 навчальному році.
Ліпіцька М. І.
Михайлів Ю. І.
6. Про організацію та створення групи денного перебування учнів з важкими поведінковими розладами у 2022/2023 навчальному році.
Ліпіцька М. І.
Михайлів Ю. І.
7. Про роботу закладу в умовах військового стану та коронавірусної хвороби у 2022/2023 навчальному році.
Ліпіцька М. І.
ф.
8. Про внесенння змін до положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти.
9. Про розбудову внутрішньої системи якості освіти у 2022/2023 навчальному році..
Ліпіцька М. І.
10. Про педагогічне навантаження надавачів освіти у 2022/2023 навчальному році.
Михайлів Ю. І.
11. Про атестацію педагогічних працівників у 2022/2023 навчальному році.
Михайлів Ю. І.
ЖОВТЕНЬ
ПЕДРАДА-КОНСИЛІУМ
1.Забезпечення безпекової складової здоров’я особистості учнів з ООП в умовах військового стану.
2. Формування здорового способу життя дітей – одне з головних завдань сім’ї та НРЦ.
ГРУДЕНЬ
ПЕДРАДА
1. Доцільність та стан використання інформаційно-комп’ютерних технологій на уроках та в позаурочний час.
2 Творче використання прогресивних технологій навчання та сучасних прийомів педагогічної техніки у процесі викладання предметів у НРЦ.
3. Про виконання навчальних планів та програм за І-ий семестр.
Михайлів Ю. І.
ЛЮТИЙ
ПЕДРАДА
- Самоаналіз власної діяльності та самоосвіта реальні шляхи підвищення професійної діяльності педагога.
2. Творчий звіт педагогічних працівників, що атестуються у 2023 році.
3. Про звільнення від ДПА учнів 4-11 класів за станом здоров’я у 2023 році.
Михайлів Ю. І.
ТРАВЕНЬ
ПЕДРАДА-ПІДСУМОК
1.Про організацію та проведення свята Останнього дзвоника.
Лазаревич О. Г.
2. Про попередження дитячого травматизму на період літніх канікул 2023 року.
Михайлів Ю. І.
3.Про організацію комплексного оздоровлення учнів школи влітку 2023 року.
Ліпіцька М. І.
4.Про переведення учнів 1-9-х класів до наступних класів у 2023 році.
Ліпіцька М. І.
5. Про випуск зі школи учнів 11-го класу у 2023 році.
Ліпіцька М. І.
6.Про проект річного плану роботи школи на 2023/2024 навчальний рік .Ліпіцька М. І.
7. Про попереднє педагогічне навантаження працівників на 2023/2024навчальний рік.
Ліпіцька М. І.
4.3. Робота з батьківською громадськістю
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний | Відмітка про виконання |
1. Про підсумки роботи школи за 2021/2022 навчальний рік та перспективи її діяльності в наступному 2022/2023 навчальному році 2. Робота школи з профілактики правопорушень. 3. Робота колективу школи з попередження дитячого травматизму. 4. Вибори до ради школи. 5. Про стан роботи у школі зі зверненнями громадян за І півріччя 2022року | 26.09.2022 | Михайлів Ю. І. | ||
1. Про організацію оздоровлення дітей в літній період 2. Про стан роботи у школі зі зверненнями громадян за ІІ півріччя 2022 року 3. Відповідальність батьків або осіб, що їх заміняють, за вчинки неповнолітніх | Квітень 2023 | Михайлів Ю. І. |
4.4. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний | Відмітка про виконання |
1 | Вивчення Закону України «Про запобігання корупції» | Вересень 2022 | Ліпіцька М. І. | |
2 | Круглий стіл «Запобігання та протидія академічному плагіату у ЗЗСО» | Жовтень 2022 | Ліпіцька М. І. | |
3 | Круглий стіл «Доброчесність в сучасному академічному середовищі: правові і технологічні аспекти» | Січень 2023 | Михайлів Ю. І. | |
4 | Вебінар «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек» | Березень 2023 | Качур Н. Я. | |
6 | Онлайн-курс з медіаграмотності, зорієнтований на попередження загроз дезінформації від мережі ІНТЕРНЕТ | Квітень 2023 | Іванчук В. І. |
Додаток 1 План роботи методичного об’єднання вихователів на 2022-2023 навчальний рік | ||
Проблема над якою працює методоб′єднання: «Соціалізація та підготовка до повноцінного життя учнів з особливими освітніми потребами». Мета та завдання методичного об’єднання : -Становлення та розвиток життєвих компетенцій вихованців в умовах воєнного стану, свідоме виховання патріотизму; -Створення умов для корекції та розвитку здібностей вихованців та формування особистості учнів; -Стимулювання пізнавальної, практичної, комунікативної діяльності учнів необхідної о подальшої адаптації у соціумі -Постійна взаємодія з логопедом, та практичним психологом; -Удосконалення педагогічної майстерності, обмін досвідом, розвиток творчих ініціатив, поширення та застосування ефективних форм роботи. Вихователі намагаються стимулювати інтерес до оточуючого середовища ,відкривати дітям більше нового матеріалу та застосування у подальшому житті. | ||
№ п/п | Тема засідання | Відповідальний |
Вересень | ||
1. | Експрес огляд | Голова МО |
Ознайомлення з правилами поведінки під час повітряних тривог, особливості навчання під час воєнного стану | ||
Ознайомлення з наказами Міністерства освіти та науки України | Заступник директора з НВР | |
2 | Педагогічна платформа | |
Методично-консультативна робота з вихователями початківцями | Голова МО | |
3. | Затвердження плану роботи МО на 2022-2023 навчальний рік | |
4. | Методичний порадник. Вимоги до календарного та щоденного планування вихователів. – перелік документації необхідної для роботи вихователів; -обговорення матеріалу для самоосвіти вихователів; -визначення проблемних тем вихователів над якими вони будуть працювати | |
Жовтень | ||
1. | Проблемний діалог . | |
Розвиток та корекція емоційно- вольової сфери в учнів з ООП у старших класах | Цимер О.Д. | |
2. | Майстерня професійного самовдосконалення | |
Психо- педагогічні чинники розвитку емоційного інтелекту для учнів з ООП | Жила М. В | |
3 | Патріотичне виховання в умовах воєнного стану в учнів з ООП | Духнич Г.Я. |
Січень | ||
1 | Пошукова дискусія. | |
Корекційні ігри як метод навчання учнів з ООП | Качур Н.Я | |
2. | Проблемний діалог | |
Подолання логопедичних проблем в учнів молодших класів в НРЦ | Качинська К.І | |
3. | Обговорення та затверження характеристик вихователів що атестуються в 2022-2023 н. р. | |
Березень | ||
1 | Обмін думками | |
Соціально- педагогічні аспекти створення позитивної атмосфери в шкільному колективі | Жила М.В. | |
2 | Казкотерапія як інновційна здоровязбережувальна технологія у просторі сучасного вихователя | Дячкіна В.Р |
Травень | ||
1 | Актуальний діалог | |
Сенсорно- пізнавальний розвиток учнів з ООП | Дяк А.С | |
1 | Обмін думками | |
Бісеоплетіння – як різновид ужиткового мистецтва. Позитивний вплив на психоемоційну сфер. | Люта І.М | |
Підсумки роботи МО вихователів у 2020-2021н.р |
Додаток 2
План роботи
методичного об’єднання класних керівників
на 2022 — 2023 навчальний рік
Перше засідання вересень 2022 року
І.Обговорення і затвердження плану роботи МО класних керівників на
2022 — 2023 навчальний рік
Голова МО класних керівників С. Лісова
ІІ. Класне керівництво в умовах воєнного стану: виклики, інструменти та
можливості. Надання знань з основ безпеки, формування поведінки
правильних безпекових дій.
Голова МО класних керівників С. Лісова
ІІІ. Організація роботи закладу загальної середньої освіти: нормативні
документи.
Директор школи М. Ліпіцька
ІV.Консультування класних керівників — початківців.
Голова МО класних керівників С. Лісова
Друге засідання жовтень 2022 рік
Методична рада
І. Адаптація учнів 5х класів.
Інтерактивне заняття з елементами тренінгу з педагогами НРЦ.
Психолог школи М. Жила
ІІ. Впровадження НУШ у базовій школі.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Ю. Михайлів
ІІІ. Виховний потенціал класних годин та шляхи його реалізації в Новій
українській школі.
Класний керівник 5-А класу А.Сенинець
Третє засідання
лютий 2023 рік
І. Обговорення і затвердження атестаційних документів і характеристик
педагогів, які атестуються у 2022 — 2023 навчальному році.
Голова МО класних керівників С.Лісова
ІІ. Ознайомлення з новинками фахової літератури.
Бібліотекарка школи. Н. Качур
Четверте засідання
березень 2023 рік
Обмін досвідом.
І.Система роботи класного керівника по формуванню в учнів культури
поведінки та спілкування. Навчання їх способів розв’язання конфліктів.
Класний керівник 7В класу І. Пукало
ІІ. Причини та мотиви девіантної і суїцидальної поведінки підлітків.
Класний керівник 11класу С. Лісова
П’яте засідання
травень 2023 рік
Методична рада.
І. ”Національно-патріотичне виховання як пріоритетний напрямок виховного
процесу в НРЦ”
Класний керівник 8класу О. Ковалик
ІІ. “Виховна робота в класі: особливості, моделювання, результати.”
Класний керівник 6 класу К. Маріус
ІІІ. Аналіз підсумків роботи МО класних керівників за 2022-2023 навчальний
рік.
Голова МО класних керівників С. Лісова
Додаток 3
План роботи
методичного об’єднання вчителів старших класів
на 2022 — 2023 навчальний рік
І засідання (серпень 2022 р.)
- Обговорення і затвердження плану роботи МО вчителів старших класів на 2022-2023 н.р.
Ковальчук Д.М.
- Аналіз навчальних програм для 5 та 11 класів відповідно до річного навчального плану НРЦ.
Члени МО
- Діяльнісний підхід до навчання – запорука успіху НУШ.
Михайлюк Л.В.
ІІ засідання (жовтень 2022 р.)
- Патріотизм як базова якість особистості і формування його в умовах НРЦ.
Маріус К.І.
- Досвід роботи вчителів трудового навчання щодо формування ключових компетентностей на уроках.
Сус Л.І.
- Використання комп’ютера у навчанні дітей з особливими освітніми потребами.
ІІІ засідання (лютий 2023 р.)
- Сприйняття української мови як сучасної європейської.
Ковалик О.Д.
- Сучасний урок: вимоги, проблеми, шляхи удосконалення.
Ковалик О.Д.
- Обговорення і затвердження характеристик членів МО, які атестуються у 2022- 2023 н.р.
Ковальчук Д.М.
ІV засідання (березень 2023 р.)
- Круглий стіл. Тема: «Самоосвіта вчителя – необхідна передумова підвищення його педагогічної майстерності.»
Члени МО
- Діяльнісний підхід до навчання – запорука успіху навчання і виховання дітей з особливими освітніми потребами.
Члени МО
V засідання (травень 2023 р.)
- Готовність випускників НРЦ «Оберіг» до трудової діяльності.
Романів Л.В., Люта І.М.
- Підсумки та завдання по організації роботи МО вчителів старших класів на наступний навчальний рік.
Ковальчук Д.М.
Додаток 4
План роботи
методичного об’єднання вчителів початкових класів
на 2022 – 2023 навчальний рік
І засідання, вересень 2022 року | |
1. | Обговорення та затвердження плану роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів 2022 – 2023 навчальний рік |
Доповідач: Голова методичного об’єднання вчителів початкових класів Мартиняк Н.Б. | |
2. | Методичні рекомендації щодо визначення категорій (типології) освітніх труднощів у дітей з ООП та рівнів підтримки в освітньому процесі. |
Доповідач: вчитель 4 класу Шніцар І.М. | |
ІІ засідання, жовтень 2022 року | |
1. | Активні форми і методи навчання дітей з ООП як засіб розвитку корекційної роботи учнів |
Доповідач: вчитель 3 класу Дяк А.С., члени методичного об’єднання | |
2. | Сучасні методи та прийоми розвитку і активізації описового мовлення школярів |
Доповідач: вчитель з розвитку мовлення Качинська К.І. | |
3. | Ігротерапія та корекційна робота з дітьми – аутистами |
Доповідач: вчитель 2 класу Дячкіна В.Р. члени методичного об’єднання | |
ІІІ засідання, грудень 2022 року | |
1. | Особливості соціалізації дітей з особливими потребами у сучасному українському суспільстві |
Доповідач: вчитель 4 класу Шніцар І.М. | |
2. | Нетрадиційні методи роботи з дітьми з особливими освітніми потребами (Обмін досвідом) |
Члени методичного об’єднання | |
IV засідання, лютий 2023 року | |
1. | Обговорення та затвердження атестаційних документів (характеристик) педагогів, які атестуються у 2022 – 2023 н. р. |
Голова методичного об’єднання вчителів початкових класів Мартиняк Н.Б | |
2. | Творчий підхід учителя до проведення уроків з дітьми з ООП |
Доповідач: вчитель 4 класу Шніцар І.М. Члени методичного об’єднання | |
3. | «Хібукі- терапевтична іграшка для дітей в умовах війни» |
Доповідач: практичний психолог Жила М.В. | |
V засідання, березень 2023 року | |
1. | Створення ситуацій успіху в навчально-виховному процесі учнів в 2022 – 2023 навчальному році |
Доповідач: вчитель 1 класу Мартиняк Н.Б. | |
2. | Навчання через групу та командна робота |
Доповідач: вчитель 3 класу Дяк А.С. Члени методичного об’єднання | |
3. | Напрямки та зміст формування лексико-граматичної сторони мовлення молодших школярів |
Доповідач: вчитель з розвитку мовлення Качинська К.І. | |
VII засідання, травень 2023 року | |
1. | Методичний марафон: Підведення підсумків роботи методичного об’єднання корекційно-розвиткових занять зо 2022 – 2023 навчальний рік |
Доповідач:Голова методичного об’єднання вчителів початкових класів Мартиняк Н.Б | |
2. | Панорама ідей. Складання перспективного плану роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів на 2022 – 2023 навчальний рік |
Доповідач:Голова методичного об’єднання вчителів початкових класів Мартиняк Н.Б Члени методичного об’єднання |
Додаток 5
План виховної роботи
на 2022 – 2023 навчальний рік
№ | Дата | Тема заходу | Основні орієнтири виховання | Відповідальний |
Вересень | ||||
1 | 1.09. | Урочиста лінійка присвячена «Дню знань» | Ціннісне ставлення до культури і мистецтва | Педагог – організатор, ЗДВР, класні керівники |
2 | вересень | Організація роботи гуртків художньо-естетичного спрямування | Сприяння творчому розвитку особистості | ЗДВР, педагог-організатор |
3 | вересень | Конкурс фотолюбителів «Моя Україна» | Сприяння творчому розвитку особистості | Педагог – організатор |
5 | 5.09 | Підготовка свята присвяченого Дню вчителя | Сприяння творчому розвитку особистості | Педагог – організатор, бібліотекар |
6 | 07-12.09 | Олімпійський тиждень «Бути здоровим – це модно!» Екскурсія до Парку культури, проведення веселих стартів. | Формування цінного ставлення до себе | Педагог – організатор, вчителі фізкультури |
7 | 12-16.09 | Місячник «Увага! Діти на дорозі!» | Охорона життя та здоров’я учнів | Класні керівники. Педагог – організатор, ЗДВР |
8 | 20.09-24.09 | Тиждень « Краса осінніх подарунків» | Сприяння творчому розвитку особистості | ЗДВР, педагог-організатор |
9 | 15.09 | Міжнародний день демократії тематичні виховні годиниоформлення стенду | формування ціннісного ставлення до історичних, культурних і духовних надбань рідного краю | Класні керівники, педагог-організатор |
10 | 20-22.09 | Забезпечити виконання методичних рекомендацій щодо використання державної символіки в загальноосвітніх навчальних закладах. | Ціннісне ставлення до держави і суспільств. | ЗДВР, педагог – організатор, класні керівники |
11 | 20-24.09 | Тиждень «Хай буде мир на всій Землі» | формування ціннісного ставлення до історичних, культурних і духовних надбань рідного краю | Класні керівники, педагог-організатор |
12 | 26-30.09 | Всеукраїнський день бібліотек. Акція «Моя улюблена книга» | Сприяння творчому розвитку особистості | педагог-організатор, бібліотекар |
13 | 27.09 | Лекція присвячена відзначенню 81 річниці трагедії Бабиного Яру. Нові події, нові трагедії. | формування ціннісного ставлення до історичних, культурних і духовних надбань рідного краю | педагог-організатор. Вчителі історії та християнської етики |
14 | вересень | Акція «Я — господар школи!» (озеленення та благоустрій класних кімнат і коридорів, упорядкування шкільного подвір’я) | Ціннісне ставлення до природи | Педагог – організатор. Класні керівники |
Жовтень | ||||
15 | 29.09- 03.10 | Літературно-пісенна вітальня «Зі святом Вас, дорогі працівники освіти!» Конкурс-виставка вітальних листівок, колажів до Дня працівників освіти | Сприяння творчому розвитку особистості | ЗДВР, педагог-організатор, класні керівники |
16 | 03.10 | Акція « Теплі долоньки». Проведення виставки творчих робіт: “Моєї бабусі та мого дідуся руки золоті”, присвяченого Міжнародному дню людей похилого віку. | Ціннісне ставлення до людей | Класні керівники. Педагог – організатор, ЗДВР |
17 | 05.10 | Фотовиставка до Всесвітнього Дня захисту тварин «Наші улюбленці!!!» | Ціннісне ставлення до природи | Педагог-організатор |
18 | 05.10 | Міжнародний день лікаря. Стінгазета для лікарів «Дякую, лікарю» | Ціннісне ставлення до людей | Педагог-організатор |
19 | 12.10 | Міжнародний день музики Хіт-парад українських пісень «З Україною в серці!» (весела танцювальна перерва) | Сприяння творчому розвитку особистості. | Вчитель музики. Педагог – організатор |
20 | 13.10 | Свято «Козацькому роду — нема переводу» (за окремим планом) | Сприяння творчому розвитку особистості | Педагог – організатор, вчитель фізкультури |
21 | 13-14.10 | День захисника України Благодійна акція «Спільними зусиллями» Відео привітання для захисників України «Дякуємо за Вашу мужність!» | Ціннісне ставлення до людей | ЗДВР, педагог-організатор, учнівське самоврядування |
22 | 17.10 | Майстер- клас до Всесвітнього дня миття рук (проведення експерименту з перцем і мильною водою, булькотерапія на подвірʼї) | Ціннісне ставлення до людей | Медична сестра, педагог-організатор |
23 | 18.10 | Оформлення памʼяток щодо запобігання дитячого травматизму на канікулах. | Ціннісне ставлення до себе | Класні керівники. Педагог – організатор, ЗДВР |
24 | 18.10 | День боротьби з торгівлею людьми. | Ціннісне ставлення до суспільства і держави | Педагог-організатор, ЗДВР, класні керівники |
25 | 19-23.10 | Виступ агітбригади «Веселка» з програмою: «Скажемо пожежам – ні!» Заходи до місячника з протипожежної безпеки | Ціннісне ставлення до людей | ЗДВР, класні керівники, педагог-організатор |
26 | жовтень | Виставка дитячих робіт на тему: « Золота осінь» (від класу) | Сприяння творчому розвитку особистості. | Педагог – організатор, класні керівники |
27 | жовтень | Акція «Жовте листя», виготовлення та розповсюдження у фейсбук листівок про шкоду спалювання опалого листя та про користь компостування. | Сприяння творчому розвитку особистості. | Педагог-організатор, Вчителі праці та малювання |
Листопад | ||||
28 | Листопад | Підготовка сценарію до Дня Святого Миколая. | Сприяння творчому розвитку дитини | ЗДВР, педагог-організатор класні керівники |
29 | 9.11 | Свято «День української писемності та мови». Похід до Будинку Франка з екскурсією | Ціннісне ставлення до суспільства і держави | Педагог – організатор, вчителі мови і літератури |
30 | 07-13.11 | Тиждень енергозбереження | Ціннісне ставлення до природи | ЗДВР, класні керівники, педагог-організатор |
31 | 10.11 | Заходи на правову тематику «Булінг. Застереження, покарання» | Сприяння творчому розвитку дитини | Педагог – організатор, психологічна служба. |
32 | 14-18.11 | Тиждень сім’ї. Бесіди про сімейні цінності. | Ціннісне ставлення до себе та своєї сімʼї | ЗДВР, класні керівники, педагог-організатор |
33 | 14.11 | Колективне ігрове спілкування «Конверт життєвих ситуацій» до Всесвітнього дня доброти | ЗДВР, педагог-організатор | |
34 | 16-20.11 | Тиждень толерантності (антибулінгу) | Ціннісне ставлення до себе | ЗДВР, педагог-організатор, класні керівники, соціально-психологічна служба |
35 | 21.11 | «В єдності сила народу» до Дня гідності та Свободи. | Ціннісне ставлення до людей, до держави. | ЗДВР, педагог-організатор,вчителі історії, класні керівники |
36 | 25-28.11 | Акція «Запали свічку до дня голодомору» Лінійка пам’яті | Ціннісне ставлення до суспільства і держави | Педагог – організатор |
37 | 25.11-10.12 | Акція «16 днів проти насильства» до Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства . | Сприяння творчому розвитку особистості | ЗДВР, педагог-організатор, соціально-психологічна служба, класні керівники |
38 | 24.11 | Тренінг «Безпечний інтернет» до Всесвітнього дня інформації | Ціннісне ставлення до праці | Педагог-організатор, вчитель інформатики. |
Грудень | ||||
39 | 30.11-04.12 | Тиждень профілактики СНІДу (за окремим планом). Інформаційний стенд. | Ціннісне ставлення до людей | Педпагог-організатор |
40 | 01.12 | Профілактичні бесіди, присвячені міжнародному Дню боротьби зі СНІДом | Ціннісне ставлення до людей | педагог-організатор, соціально-психологічна служба |
41 | Грудень | Організувати і провести акцію «Збережемо ялинку». Конкурс дитячої творчості | Сприяння творчому розвитку особистості. | Педагог-організатор, вчителі праці і малювання. |
42 | 05.12 | «Ми повинні нести іншим людям добро», «Добро починається з тебе» (класні години до Міжнародного дня інвалідів) | Ціннісне ставлення до людей | Педагог – організатор. Класні керівники |
43 | грудень | Акція «Годівничка» | Ціннісне ставлення до природи | Педагог-організатор, вчителі праці. |
44 | 02.12 | День Збройних Сил України. Зустріч старшокласників з представниками військового комісаріату | Ціннісне ставлення до держави | ЗДВР, педагог-організатор. |
45 | 07-11.12 | Всеукраїнський тиждень права «Великі права маленької людини» | Ціннісне ставлення до себе | ЗДВР, педагог-організатор, класні керівники |
46 | 08.12 | Вечір «Андріївські вечорниці» | Сприяння творчому розвитку особистості. | Педагог організатор |
47 | 01-18.12 | Тиждень «В очікуванні Миколая» написання листів, прикрашання класів | Ціннісне ставлення до себе | ЗДВР, педагог-організатор, класні керівники |
48 | 15.12 | Конкурс на кращу новорічно-різдвяну композицію в класі. | Сприяння творчому розвитку особистості. | Педагог організатор, класні керівники |
49 | 15-19.12 | День Святителя Миколая Чудотворця. Свято «Дивовижна подорож Миколая Чудотворця» | Сприяння творчому розвитку особистості. | педагог-організатор, класні керівники |
ІІ – семестр
№ | Дата | Тема заходу | Основні орієнтири виховання | Відповідальний |
Січень | ||||
50 | Січень | Місячник патріотичного виховання | формування ціннісного ставлення до історичних, культурних і духовних надбань рідного краю | ЗДВР, педагог-організатор, класні керівники |
51 | 12.01 | Фольклорне свято «Українські вечорниці» театралізоване, беруть участь всі класи, підготовку можна проводити з початку року. | Цілісне ставлення до мистецтва | педагог-організатор, класні керівники, вчитель музики |
52 | 20.01 | Акція «Почни свій день з обіймів!» до Міжнародного дня обіймів | формування ціннісного ставлення до себе | Класні керівники, керівник танцювального гуртка |
53 | 19.01 | День Соборності України: тематична виставка «22 січня — День Соборності України» ланцюг єднання. | Ціннісне ставлення до суспільства і держави | педагог – організатор, бібліотекар, вчителі історії |
54 | 26.01 | День пам’яті подій під Крутами Пізнавальний кінозал «Пам’ятаємо про Крути»; Тематична виставка «Понад усе вони любили свій коханий край»; | Ціннісне ставлення до суспільства і держави | класні керівники, педагог-організатор, бібліотекар |
Лютий | ||||
55 | 08.-12.02 | Тиждень «На крилах ввічливості» 1-5 класи | Сприяння творчому розвитку особистості | ЗДВР, педагог-організатор |
56 | 09.02 | Заходи “Разом для найкращого Інтернету” до Дня безпечного Інтернету | Сприяння творчому розвитку особистості | Педагог-організатор, вчитель інформатики. |
57 | 14.02 | ПОШТА « До дня закоханих» Шкільна дискотека. | Сприяння творчому розвитку особистості. | Учнівське самоврядування |
58 | 15-20.02 | Тиждень Героїв Небесної Сотні «Небесна Сотня у наших серцях». | Ціннісне ставлення до суспільства і держави | ЗДВР, педагог-організатор, класні керівники |
59 | 20-21.02 | Мітинг-реквієм на вшанування Героїв Небесної Сотні. Екскурсія до монументу. | Ціннісне ставлення до суспільства і держави | Педагог-органгізатор |
60 | 23.0 | Літературні заходи до Дня народження Лесі Українки | Сприяння творчому розвитку особистості. | педагог-організатор, учителі української мови |
Березень | ||||
61 | Березень | Акція «Посади рослинку – дихай вільніше» до Міжнародного дня лісів | Ціннісне ставлення до суспільства і держави | Вчитель праці, класні керівники, педагог-організатор |
62 | 09.03 | Фотовиставка «Добровольці нашого міста» до Дня українського добровольця. | Сприяння творчому розвитку особистості | ЗДРВ, педагог-організатор |
63 | 01-10.03 | Декада пам’яті Т.Г. Шевченка «Ти син України, ти дух її вічно живий». Екскурсія у місто, піднесення квітів до пам’ятника Шевченка, читання віршів | Сприяння творчому розвитку особистості | класні керівники, педагог-організатор |
64 | 07.03 | Свято до Дня весни «Жінці. Мамі. Коханій». Випуск вітальної газети. | Ціннісне ставлення до людей | ЗДРВ, педагог-організатор, класні керівники |
65 | 17.03 | Заходи до Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом | Сприяння творчому розвитку особистості | педагог-організатор, медсестра |
66 | Перед канікулами | Бесіда з метою профілактики нещасних випадків, інструктаж щодо запобігання дитячого травматизму у канікулярний час. | Ціннісне ставлення до себе | класні керівники, педагог-організатор |
Квітень | ||||
67 | Квітень | Місячник екологічного виховання, прибирання шкільної території. | Цінносте ставлення до природи | ЗДВР, педаго-організатор |
68 | 06.04 | Виставка Великодніх композицій (Організація екскурсії до міста на виставку писанок) | Сприяння творчому та розвитку особистості | Педагог – організатор |
69 | квітень | Організація профорієнтаційних зустрічей для випускників з представниками навчальних закладів | Сприяння творчому розвитку особистості | класні керівники, соціально-психологічна служба, педагог-організатор |
70 | 18.04 | 16 квітня — День довкілля Трудовий десант «Чисте шкільне подвір’я» | Ціннісне ставлення до природи | Класні керівники Педагог-організатор |
71 | 19.04 | Виховний захід до «Дня землі» | Ціннісне ставлення до природи | Педагог-організатор |
72 | 26.04 | Заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф та річниці ЧАЕС | Ціннісне ставлення до природи | ЗДВР, педагог-організатор |
73 | 26.04 | Міжнародний день пам’яті Чорнобиля Загальношкільна лінійка | Ціннісне ставлення до природи | Класні керівники,педагог-організатор |
74 | 27.04 | Перегляд та обговорення відеофільму Виховний захід «Чорнобиль— горе України, її незагоєна рана» | Ціннісне ставлення до природи | Педагог – організатор |
Травень | ||||
75 | травень | Місячник родинного виховання. Бесіди | Сприяння творчому розвитку особистості | ЗДВР, педагог-організатор, класні керівники |
76 | 04.05 | В рамках Всесвітнього дня без тютюну провести акцію «Скажемо курінню НІ!» щодо припинення куріння серед дітей та молоді | Сприяння творчому розвитку особистості | ЗДВР, класні керівники, педагог-організатор |
77 | 05.05 | Бесіди «Права людини не мають кордонів» до Міжнародного дня боротьби за права інвалідів | Ціннісне ставлення до людини | класні керівники, педагог-організатор |
78 | 03-07.05 | Виховні години до Дня Пам’яті та примирення. | Ціннісне ставлення до суспільства та держави | ЗДВР, педагог-організатор, класні керівники |
79 | травень | Підготовка випускного вальсу | Сприяння творчому розвитку особистості | педагог-організатор |
80 | 15.05 | «Україна – європейська країна» до Дня Європи | Ціннісне ставлення до суспільства та держави | класні керівники, педагог-організатор |
81 | 17.05 | Година історичної пам’яті “Жертви політичних репресій” до Дня пам’яті жертв політичних репресій | Ціннісне ставлення до сім’ї | вчителі історії, педагог-організатор |
82 | 17-21.05 | Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності | Сприяння творчому розвитку особистості | Класні керівники. Педагог – організатор |
83 | 18.05 | Бесіди до Дня боротьби за права кримськотатарського народу.(18.05) | Сприяння творчому розвитку особистості | класні керівники, педагог-організатор |
84 | 18-19.05 | До Дня вишиванки весняний хоровод «Сорочку мати вишила мені…» | Ціннісне ставлення до суспільства та держави | ЗДВР, педагог-організатор, вчитель музики, класні керівники |
85 | Кінець травня початок червня. | Свято Останнього Дзвоника | Сприяння творчому розвитку | ЗДВР, педагог-організатор |
Додаток 6
План роботи бібліотекаря
на 2022-2023 навчальний рік
Робота з читачами щодо формування і задоволення їхніх читацьких потреб. | ||||
№ | Зміст | Клас | Термін виконання | Виконавці |
1 | Екскурсії до бібліотеки. Озна- йомлення внутрішньо переміщених осіб з бібліотекою , роз’яснити правила користування книгами, підручниками | 1-11 | Вересень | Бібліотекар, вихователі |
2 | Інформаційні бесіди про правила поведінки учнів під час повітряних тривог та в умовах військового стану | 1-11 | Протягом навчал. року | Бібліотекар, вихователі |
3 | Дні інформування про нові надходження | Протягом року | Бібліотекар | |
4 | Упорядкування підручників, художньої літератури, періодичних видань бібліотеки | Протягом навчал. року | Бібліотекар | |
5 | Перегляд застарої літератури. Списання згідно вимог. | 1-10 | Січень- Червень | Бібліотекар |
Індивідуальна робота з читачами
6 | Проведення рекомендаційних бесід з учнями під час видачі літератури | 1-10 | Протягом навчал.року | Бібліотекар |
7 | Консультації щодо вибору книги | 1-10 | Протягом навчал.року | Бібліотекар |
8 | Бесіди про прочитану книгу | 1-10 | Протягом навчал.року | Бібліотекар |
9 | Робота з довідковою літературою(енциклопедією, словники) | 1-10 | Протягом навчал.року | Бібліотекар |
Взаємодія бібліотеки з педагогічним колективом
10 | Забезпечення навчального процесу необхідною літературою | Протягом навчал. року | Бібліотекар | |
11 | Інформування вчителів про нові підручники, посібники , методичні матеріали | Протягом навчал. року | Бібліотекар | |
12 | Спільна робота бібліотекаря та педагогічного колективу щодо збереження фонду підручників | Протягом навчал. року | Бібліотекар | |
13 | Огляд та вибір літератури для позакласного читання та виховних годин | Протягом навчал. року | Бібліотекар, вихователі | |
14 | Інформаційна допомога при підготовці масових заходів | Протягом навчал. року | Бібліотекар | |
15 | Огляд педагогічних газет та журналів | Протягом навчал. року | Бібліотекар | |
16 | Огляд і підбір літератури до Свят | Протягом навчал.року | Бібліотекар |
Масова робота з популяризації літератури
17 | Екскурсії для учнів початкових класів, ознайомлення з роботою бібліотеки | 1-2 | Вересень | Бібліотекар |
18 | Тематичні виставки до пам’ятних , знаменних подій : | Протягом року | Бібліотекар | |
День Знань | Вересень | Бібліотекар | ||
Міжнародний день грамотності | Вересень | Бібліотекар | ||
Видатні письменники народжені осінню ( Сухомлинський В.О,І Карпенка -Карого., Грабовський П.А.,О. Вишня) | Вересень- Листопад | Бібліотекар | ||
День працівників Освіти | Жовтень | Бібліотекар | ||
День Захисника України | Жовтень | Бібліотекар | ||
Міжнародний день Шкільних Бібліотек | Жовтень | Бібліотекар | ||
Свято Осені | Жовтень- Листопад | Бібліотекар | ||
День пам’яті жертв Голодомору | Листопад | Бібліотекар | ||
Свято Миколая | Грудень | Бібліотекар | ||
Різдвяні свята | Січень | Бібліотекар | ||
День Соборності, Героїв Крут | Січень | Бібліотекар | ||
День Валентина | Лютий | Бібліотекар | ||
Міжнародний день рідної мови | Лютий | Бібліотекар | ||
8 Березня | Березень | Бібліотекар | ||
“ Наш Кобзар” | Березень | Бібліотекар | ||
“ Леся Українка” | Березень | Бібліотекар | ||
Великдень | Квітень | Бібліотекар | ||
День Матері | Травень | Бібліотекар | ||
День вишиванки | Травень | Бібліотекар | ||
День Прапора, Незалежності, Пам’яті Загиблих воїнів України | ||||
21 | Естетичне оформлення приміщення бібліотеки | Протягом навчальн. року | Бібліотекар |
Робота з батьками
22 | Інформування батьків про правила користування бібліотекою в умовах воєнного стану | Протягом року | Бібліотекар | |
23 | Популяризація книг у електронному вигляді | Протягом року | Бібліотекар |
Інформаційна та довідково — бібліографічна робота
24 | Упорядкування картотеки газетно-журнальних статей | Протягом року | Бібліотекар | |
25 | Редагування каталогів підручників, художньої та методичної літератури | Протягом року | Бібліотекар | |
26 | Звіряння облікові документи у бугалтерії | Двічі на рік | Бібліотекар | |
27 | Облік бібліографічних довідок | Протягом року | Бібліотекар |
Формування бібліотечного фонду
28 | Обробка та облік нових надходжень | Протягом року | Бібліотекар | |
29 | Організація фонду | Протягом року | Бібліотекар | |
30 | Вилучення та списання з балансу застарілих документів згідно нормативним документам | Протягом року | Бібліотекар | |
31 | Збереження книжкового фонду (дрібний ремонт книг) | Протягом року | Бібліотекар | |
32 | Оформити заявки на передплату періодичних видань | Жовтень- Грудень | Бібліотекар |
Робота з фондом підручників
33 | Зробити замовлення на отримання потрібних книг | 1-10 | Вересень | Бібліотекар |
34 | Через вчителів та вихователів забезпечити учнів підручниками | 1-10 | Вересень | Бібліотекар |
35 | Організувати збір підручників наприкінці навчального року | Травень- червень | Бібліотекар | |
36 | Обробка , облік та розміщення нових надходжень підручників | Протягом навчал. року | Бібліотекар |